Як зробити рацію. Як зробити радіостанцію.

Колись радіоконструювання було повсюдно поширеним захопленням. Зараз радіоаматорів менше, проте можливостей для творчості в цій сфері значно більше, так як різноманітність і доступність радіоелектронних елементів виросли в рази. Практично кожен може самостійно зібрати нескладний радіоприймач або, приміром, цілком працездатну рацію.

Перш ніж зробити рацію, дайте відповідь для себе на просте питання: що саме вам потрібно - цікавий досвід у радіоконструювання, або працюючий пристрій для зв'язку на відстані? Якщо друге, то простіше купити готову рацію. Це значно швидше, простіше, швидше за все - дешевше, і точно надійніше. Готові рації продаються в магазинах, що торгують стільниковими телефонами, вони сертифіковані для застосування в Росії і використовують дозволені радіочастотні діапазони.Еслі ж ви хочете неодмінно зробити рацію самостійно, то послідовність кроків також буде не надто складною:

  1. Знайдіть схему. Якщо не вдається відшукати схему в інтернеті (що вкрай малоймовірно), скористайтеся підшивкою журналу «Радіо» або будь-якою книгою для радіоаматорів, вони є в будь-якій бібліотеці.
  2. Придбайте необхідні деталі. Рація - вельми просте радіопристрій, так що деталей знадобиться небагато. Перевірте за схемою, чи всі необхідні деталі є в наявності. Знадобляться також антена, динамік, мікрофон, вмикач, перемикач, джерело постійного струму, текстолитовая плата для монтажу (можливо дві, залежно від схеми), деяка кількість з'єднувальних проводів.
  3. Для з'єднання деталей знадобляться паяльник, припой і каніфоль. Втім, якщо ви зважилися збирати рацію самостійно, то в цій частині питань виникати не повинно.
  4. Розташуйте деталі відповідно до схеми на одній стороні текстолитовой плати.
  5. З іншого боку з'єднайте їх контакти проводами.

Збірка саморобної рації завершена. Будьте готові до того, що для її нормальної роботи може знадобитися настройка: запасіться змінними резисторами і конденсаторами різної емкості.Помніте, що ряд діапазонів радіочастот в Росії зарезервовані для військових потреб, і робота аматорських радіопристроїв в цих радіочастотних діапазонах забороняється.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zeTq1pu_vhc