Як зупинити кров з мови.

Кровотеча буває капілярним, венозним і артеріальним. Якщо в першому випадку воно досить швидко зупиняється саме по собі, то при пошкодженні вени вже необхідно накладення тампона або давить. Артеріальний ж кровотеча можна зупинити тільки за допомогою хірурга. При травмах мови також може виникнути капілярний, венозний або артеріальний кровотеча. Як правило, це відбувається при невдалому прикусе.
Вам знадобиться
  • - перекис водню;
  • - стерильний бинт або серветка.
Інструкція
1
Мова складається практично повністю з м'язів, при цьому він дуже рухливий. При його пошкодженні потрібне лікування, яке має свої особливості і складності. Наприклад, навіть найслабше (капілярний) кровотеча зупиняється вельми повільно. Тому до місця пошкодження слідують докласти тампон.
2
Візьміть маленьку стерильну серветку або шматок стерильного бинта. Складіть у кілька разів, прикладіть до ушкодженого кінчика язика і як би уткнемся цей кінчик в щільно стислі зуби. Через деякий час кровотеча повинно припинитися. Через те, що в роті завжди багато слини, серветка НЕ присохне до зарубцевавшейся ранці.
3
Деякі лікарі радять попередньо змочити серветку перекисом водню - і для надійної гарантії, що вона не присохне, і для знезараження ранки.
4
Якщо пошкоджена бокова частина мови, слід точно так же накласти серветку і притиснути її до внутрішньої сторони щоки. Ну а при пошкодженні верхньої частини притискати накладений тампон слід до піднебіння.
5
Найгірше, якщо пошкоджена нижня частина мови, адже саме там проходить більшість кровоносних судин. В цьому випадку кровотеча сильніше і рясніше. Тому підкладіть марлевий тампон або серветку під язик, притиснувши його зверху пальцем або ложкою. При необхідності час від часу міняйте тампони.
6
Якщо кровотеча ніяк не вдається зупинити (тобто тампони намокають кров'ю з однаковою швидкістю та інтенсивністю), слід скоріше доставити потерпілого до медичного закладу. Те ж саме треба зробити, якщо кровотеча з самого початку було настільки сильним, що можна припустити пошкодження вени або навіть артерії.
7
Після надання лікарської допомоги протягом декількох годин пацієнту не можна ні їсти, ні пити гаряче. А ось посмоктати кубик льоду було б корисно!