Як облаштувати дворик. Як облаштувати маленький двір.

Облаштувати, облагородити зелену ділянку, що примикає до заміського або дачного будиночка, і перетворити його в затишний дворик - далеко не завжди дорога і морочлива затія. Масштаби «будівництва» залежать від вашого бажання. Можна реалізувати і мрію про ставок з лататтям, а можна просто з фантазією розбити новий квітник, зробити альпійську гірку, красиво прокласти доріжки і поставити нову лавочку на майданчику для барбекю.
Інструкція
1
Оберіть місце для вашого дворика - майданчик, яку зручно обгородити з двох-трьох сторін (відкритої залишають, як правило, південну частину).
2
Продумайте, якою буде поверхню майданчика. Частина її можна буде замостити, частина - прикрасити газонами і квітниками.
3
Облаштовуючи паркан, пам'ятайте: для маленького дворика не підійдуть важкі матеріали - цегла, бетонні огорожі. Органічніше виглядатимуть декоративні огорожі, легкі і повітропроникні. Гарні для цих цілей плетені паркани з вербових прутів. Можна використовувати також звичайний штахетник. Хворост «вплітається» в тонкі (приблизно 2 см) прожіліни-труби, приварені до залізних стовпів. Їх діаметр може бути невеликим - 4-6 см.
4
Частина внутрішнього дворика укрийте спеціально спорудженим навісом найпростішої конструкції з дахом з ондуліна, шиферу, пофарбованого в соковиті тона.Можно затінити куточок двору і покупними парасолькою або тентом.
5
Якщо вам до смаку пергола, спорудити її на одній з доріжок, використовуючи обрешітку з натурального дерева і «пустивши» на неї улюблені в'юнкі рослини.
6
Облаштовуючи «стать» майданчики, подбайте про її оптимальному водостоку. Бажаний невеликий ухил у бік водостічної канави. Її прокладають в найнижчій частині території дворика, маскуючи низькими чагарниками.
7
Прокладаючи доріжки, вибирайте будь-який доступний вам матеріал. Підійде не тільки фабрична тротуарна плитка, але й комбінації зі старих цеглин, викладених в певному порядку. Тротуарну плитку можна укладати як на піщану подушку (при незначному навантаженні), так і на підставу з щебінки або цементу. Для облаштування доріжок підійдуть і природний камінь, і дерев'яний настил.
8
Прийнято говорити про інтер'єр внутрішніх двориків. Вибір дачних меблів сьогодні величезний - від пластикових і дерев'яних виробів до кованих залізних. Вибирайте, що вам до душі.
9
У продажу з'явилися невеликі штучні водойми. Вони легко вкопуються в грунт. Придбайте відповідні рослини для міні-прудика, зробіть його оригінальне обрамлення, і ландшафт вашого дворика перетвориться.
10
Керамічні статуетки, вазони, світильники-ліхтарі, гойдалки, вибрані на ваш смак, стануть радують погляд акцентами в дизайні прибудинкової території, додадуть комфорту та самобутності в оновлене життєвий простір. Зверніть увагу на практику дизайнерів-голландців: вони майстерно декорують свої садки маленькими млинами, дерев'яними виробами, візками, прикрашеними горшечними квітами. Уміло імітують навіть канали та вбудовують в свій пейзаж витончені аналоги китайських альтанок.