Як знайти середній час.

При нормуванні робочого часу нормувальник повинен знати, скільки хвилин або секунд потрібно на виконання однієї і тієї ж операції. При цьому продуктивність праці може бути різною навіть у людей, що володіють однаковою кваліфікацією. Для розрахунків береться середній час, необхідний для виконання даної операції.
Вам знадобиться
  • - секундомір;
  • - калькулятор;
  • - комп'ютер з програмою Microsoft Excel.
Інструкція
1
Кілька раз засічіть час, за який відбувається один і той же процес. Наприклад, за скільки всі працівники підрозділу виконують одну і ту ж операцію. Запишіть результати.
2
Для зручності розрахунків переведіть отриманий результат в секунди. Не забудьте, що час обчислюється не в десятковій, а в шістдесятичну систему.
3
Розділіть отриманий результат на кількість працівників, які виконували дану операцію. Це і буде середнім часом. Для визначення норм зазвичай користуються саме цим методом. При цьому можна розрахувати середній час, необхідний для виконання даного завдання працівникам певної кваліфікації.
4
В шкільних підручниках математики нерідко зустрічаються завдання трохи іншого роду, але теж на обчислення середнього часу. Наприклад, коли працівник виконує за час робочого дня кілька різних операцій, необхідно буває порахувати, скільки в середньому часу він витрачає на кожну. Операції при цьому можуть бути різної складності. Засічіть час, який працівник витрачає на всі операції. Розділіть отриманий результат на кількість завдань.
5
Обчислити середній час дозволяє програма Microsoft Excel. Зробити це можна двома способами. Наприклад, перевести всі значення в секунди, скласти і розділити суму на кількість вимірювань, тобто виконати дію так само, як і в попередньому способі.
6
При користуванні програмою зовсім не обов'язково переводити час в більш дрібні одиниці. Програма дозволяє оперувати формулою ЧЧ.ММ.СС. Занесіть дані в таблицю, найкраще в комірки, розташовані в одному стовпці або в одному рядку. Виділіть комірку, що знаходиться під числами, якщо вони записані в стовпчик, чи справа.
7
Знайдіть у верхньому меню головну вкладку, а в ній - «Редагування». В опції «Сума» виберіть «Середнє значення».
8
Може вийти і так, що загальна сума тимчасових інтервалів буде більше 24 годин. В цьому випадку необхідно поміняти формат підсумкової осередки. Робиться це через верхнє меню. Знайдіть вкладку «Формат", а в ній - «Осередки". Знайдіть послідовно опції «Число» і «Час» і виставте 37:30:55.