Як мити малину.

Малина має приємний смак і тонким ароматом. Разом з тим, ця ягода є прекрасним природним ліками, що допомагає впоратися з простудними захворюваннями. Ніжна структура малини вимагає дбайливого підходу в питаннях миття та обробки.
Вам знадобиться
  • - друшляк;
  • - сито для миття фруктів;
  • - вода;
  • - сіль;
  • - глибокі миски;
  • - кухонний рушник.
Інструкція
1
Ретельно переберіть зібрані чи придбані ягоди малини. Видаліть м'яті, підгнилі і сильно перестиглі екземпляри. Якщо ви будете мити малину, яка розвалюється буквально у вас на руках, то замість ягід вийти кашка, непридатна для подальшої обробки.
2
Ягоди, заражені личинками малинового жука, до основної мийки помістіть в сольовий розчин. Для цього налийте в глибоку миску холодну воду і додайте туди харчову сіль в співвідношенні 1 столова ложка солі на літр рідини. Покладіть ягоди в воду і дочекайтеся спливання личинок. Воду з черв'ячками злийте, а малину помийте одним із запропонованих способів.
3
Покладіть ягоди в друшляк або спеціальне сито, призначене для миття фруктів. Наповніть таз холодною водою і опустіть туди малину на одну хвилину. Потім поміняйте воду і повторіть процедуру. Промиті ягоди розкладіть на кухонному рушник і гарненько висушіть.
4
Очистити ягоди можна під струменем холодної проточної води в раковині або під лійкою (якщо плоди миються на дачі). Струмінь не повинна бути дуже потужною, а час миття не повинно перевищувати 1-2 хвилин. Після операції відкиньте ягоди на друшляк або сито і дайте зайвої рідини стекти. Переробку малини краще починати відразу після того, як вона остаточно висохла.
5
Описані методики дозволяють очистити малину від видимих забруднень. Більш радикальна схема миття допоможе вам не тільки очистити ягоди зовні, але і продезинфікувати їх. Наповніть одну миску холодної, практично крижаною водою, а другу гарячої, але не киплячої. Покладіть малину в друшляк або сито і по черзі опускайте на кілька секунд в кожне блюдо. Три контрастних «обмивання» знищать всіх паразитів, що мешкають на її поверхні. Ця методика підходить і для інших ягід, що володіють ніжною структурою, наприклад, полуниці.