Як оформити будинок на Україну. Як оформити і отримати тих паспорт на будинок на Україну.

Процедура оформлення нерухомості практично однакова в усьому світі, за винятком деяких тонкощів, існуючих в конкретній державі. В Україні, щоб оформити будинок на себе, необхідно бути повнолітнім і мати паспорт громадянина.
Інструкція
1
У разі продажу або покупки свого будинку для оформлення підготуйте пакет документів. У нього входять: громадянський паспорт, віза або свідоцтво посвідки на проживання в Україні (тут немає обмежень на здійснення угод купівлі-продажу для іноземців). Також вам необхідний для пред'явлення ідентифікаційний код (аналог російському ІПН), який можна отримати в податковій службі України, пред'явивши паспорт. Оформіть та нотаріально завірте згода чоловіка або дружини на проведення угоди з будинком.
2
Будучи продавцем, візьміть в БТІ (бюро технічної інвентаризації) відповідний документ на приватизовану ділянку під будинком або довідку про те, що земля не перебуває у власності. Підготуйте документи, що підтверджують права власності на будинок (договір спадщини, купівлі-продажу або дарування тощо). Прослідкуйте, щоб технічний паспорт не був прострочений. У разі прописки в будинку неповнолітніх дітей запросите рішення опікунської ради.
3
Підготовлені документи повинні бути українською мовою і завірені у нотаріуса. Перевірте ретельно з нотаріусом всі документи на справжність і достовірність.
4
Далі попередньо укладіть договір купівлі-продажу. У ньому вкажіть суму угоди і обов'язково поставте дату оформлення. У випадку, якщо ви продавець/покупець, то повинні, відповідно, отримати/заплатити завдаток у розмірі не більше 5% від суми здійснюваної операції. Гроші, що залишилися передаються після підписання підсумкового договору.
5
Зареєструйте купівлю-продаж будинку в БТІ. Після зробіть отримання/оплату 95% коштів від обумовленої суми.
6
Після укладання угоди заплатите податок, розмір якого встановлений державою. При покупці будинку ви повинні сплатити 1% від суми в договорі (держмито) і 5% прибуткового податку.