Як визначити перетин по діаметру. таблиця квадратури і сили навантаження проводу.

При монтажі електропроводки деколи виникає необхідність дізнатися перетин використовуваного дроту. Можна знайти в мережі таблицю діаметрів проводів і відповідних їм перетинів, але потрібне значення цілком можна вирахувати самостійно.
Вам знадобиться
  • - штангенциркуль або мікрометр;
Інструкція
1
Щоб обчислити перетин дроту, тобто його площа, досить елементарних знань зі шкільного курсу математики. Як відомо, площа круга дорівнює квадрату його радіуса, помноженому на число «пі» (3,14). Наприклад, якщо діаметр проводу дорівнює 1 мм, то радіус, відповідно, буде дорівнює 0,5 мм. Щоб знайти перетин, необхідно 0,5 звести в квадрат і помножити на 3,14. Разом, 0,5? 0,5? 3,14 = 0,785.
2
На практиці важливим моментом є правильне вимірювання діаметра дроту. Для вимірювання скористайтеся штангенциркулем або мікрометром. Мікрометр дозволяє отримати більш точні свідчення. Чим тонше дріт, тим більше похибок вкрадається в розрахунки.
3
Щоб правильно визначити діаметр тонкого дроту, скористайтеся наступним способом: щільно, виток до витка, намотайте на олівець або іншу підходящу оправлення приблизно п'ятдесят витків дроту. Після цього виміряйте загальну ширину п'ятдесяти витків і розділіть отриману величину на 50. Чим більше витків, тим точніше результат. Таким способом можна визначати діаметр навіть дуже тонких проводів.
4
Щоб не витрачати час на підрахунки, ви можете скористатися таблицею перетинів найпоширеніших монтажних проводів, посилання на неї дана в кінці статті. При виборі дроти для проводки обов'язково враховуйте максимальний струм, який споживатиме включене електрообладнання.
5
Для розрахунку сили струму в мережі скористайтеся формулою I = P/U, де P - споживана потужність, U - напруга в мережі. Наприклад, якщо загальне навантаження може становити 10 кВт (10000 Вт), то проводка повинна бути розрахована на силу струму: 10000/220 = 46 А (округляєте отримане число в більшу сторону). Далі по таблиці виберіть мідний або алюмінієвий дріт, перетин якого дозволяє витримати даний струм.
6
Враховуючи, що все електрообладнання в квартирі ніколи не включається одночасно, розрахункове навантаження можна помножити на коефіцієнт 0,7. Тобто вместо10 кВт використовуйте в розрахунках 10? 0,7 = 7 кВт. Тоді проводка повинна бути розрахована на силу струму 7000/220 = 32 А.