Як виростити врожай картоплі.

Важко знайти городника, який займаючись вирощуванням овочів на присадибній або дачній ділянці, обійшов би своєю увагою картоплю. Та інакше й бути не може, адже цей овоч присутній в раціоні росіян цілий рік.
Вам знадобиться
  • - насіннєву картоплю;
  • - насіння жита;
  • - решітки з під яєць;
  • - зола;
  • - добриво «Кеміра картопляна»;
  • - покривний матеріал;
  • - лопата.
Інструкція
1
Картопля - рослина світлолюбна. Не саджайте його на затінених ділянках. Це значно знизить урожай. Про нього, до речі, слід подбати вже восени. Ділянка, який ви плануєте відвести під картоплю, засейте озимим житом. Навесні ви отримаєте відмінне зелене добриво. Крім того жито спушує корінням землю, що сприяє зменшенню чисельності шкідників.
2
Подбайте і про насіннєвому картоплі. Виберіть здорові неушкоджені бульби, бажано високоурожайного сорту. Вимийте їх, просушіть. Приберіть на зберігання в льох.
3
Готувати картопля до посадки почніть наприкінці березня. Краще всього використовувати цілі, але не дуже великі бульби. Розкладіть їх в яєчні решітки. Складіть штабелем приблизно метрової висоти. Цю роботу можна з успіхом виконати, наприклад, на літній веранді або заскленій лоджії міської квартири. При похолоданні решітки вкривайте. У квітні злегка обприскуйте бульби водою. До моменту посадки картопля повинна прорости. З'являться невеликі корінці і міцні зелені паростки. З таких бульб сходи з'являються значно раніше.
4
розкопали ділянку, сформуйте грядки довжиною 6 м, шириною 1 м. Відстань між ними - 35 см. На кожній грядці зробіть по дві борозни в 30 см один від одного. Глибина кожної 15 см. Бульби укладаються в землю з інтервалом 30 см. Під кожен вноситься зола і по жмені добрива «Кеміра картопляна». Засипте борозни і укрийте їх плівкою. Через 2-3 тижні зніміть плівку, а пророслі картопляні кущики окучьте, причому, буквально «з головкою». Це вбереже їх від можливих заморозків. На всякий випадок, можна знову прикрити плівкою.
5
В прогрітій грунті картопля швидко розвивається і зацвітає вже в кінці червня. Через 2 тижні можна вже підкопувати перші молоді бульби. При такому вирощуванні урожай досягає 1,3 кг з кожного куща, що становить приблизно 530 кг з однієї сотки.