Як вибирати між котом і кішкою.

Перше питання, що з'являється в голові людини, що вирішила завести кошеня: «Кого ж все-таки вибрати - кота чи кішку?». Маленькі кошенята-дівчатка і кошенята-хлопчики практично нічим не відрізняються один від одного. Але з віком статева приналежність тваринного все більше і більше визначає його характер і поведінку.
Інструкція
1
Зупинивши свій вибір на кошеня-хлопчика, будьте готові до того, що ваша квартира стане для вихованця справжнім полігоном. Коти дуже цікаві. Будь з'явився в будинку новий предмет стане для нього об'єктом ретельного огляду. Вашу квартиру вихованець буде вважати своєю територій. Тому, як її господареві, коту просто необхідно буде знати все, що в ній діється.
2
Майте на увазі, що кіт буде контролювати всі ваші дії. Він обов'язково піде за вами, чим би ви не зайнялися, будь то ремонт, прання, прибирання або зустріч гостей. Все, що відбувається в будинку буде знаходитися в полі зору кота.
3
Коти - відмінні маніпулятори. Випросивши у вас улюблені ласощі, вихованець перестане тертися об ноги, а наївшись «до відвалу», і зовсім втратить до вас інтерес.
4
Схильність котів до домінування може призвести до того, що ви станете звичайним членом котячого прайду, керувати яким буде ваш улюбленець. Уникнути цього ви можете, якщо раз і назавжди дасте зрозуміти своєму вихованцеві, хто в домі господар.
5
Коти менш охайні, ніж кішки. Найнеприємніше у змісті кота - це його потреба в «позначенні» своєї території. Хоча далеко не всі власники цих тварин стикаються з такою проблемою. У деяких котів просто-напросто немає потреби мітити свою територію.
6
Якщо ж ви зупинили свій вибір на кішці, знайте, що вони набагато лагідніше котів. Якщо кіт, наситившись вашою любов'ю, вирветься з рук і втече, то від котячої ніжності вам доведеться відбиватися самому.
7
Свої порядки в будинку кішка встановлюють не так нахабно, як представники протилежної статі. Вона дуже легко втирається в довіру свого господаря, а найдієвіший спосіб для неї домогтися свого - це капризи.
8
Кішки - справжні чистьохи. Вони можуть вилизувати свою шерсть годинами безперервно, а помітивши, що одна з волосинок вибилася, починають процес приведення себе в порядок заново.
9
Найбільша проблема у змісті кішки - це її божевільна поведінка під час тічки, що полягає в диких криках в будь-який час доби. Вирішити цю проблему ви можете декількома способами: стерилізувати улюбленицю, дозволити їй регулярно народжувати кошенят або просто терпіти шалені котячі крики.
Перш ніж заводити в будинку кота , подумайте, для якої мети він вам потрібен. Може, ви хочете серйозно зайнятися розведенням кішок, або вам просто потрібен ласкавий і відданий друг. На основі цих потреб буде будуватися подальший вибір тварини.
Інструкція
1
Якщо ви купуєте кошеня для того, щоб він охороняв будинок від гризунів, пройдіться по притулках і виберіть активного безпородного малюка. Вуличні кішки мають відмінний мисливський інстинкт і володіють сильним імунітетом.
2
Перед покупкою породистої тварини оціните свої фінансові можливості утримувати такого вихованця. Чималих витрат зажадає покупка якісного корму, медичне обслуговування, щеплення, ліки, вітаміни, плата за в'язку і так далі. Якщо це вас не лякає, залишається тільки зрозуміти, яка порода вам більше підійде. Представникам різних порід властиві деякі особливості характеру і поведінки. Продумайте це питання перед придбанням тварини.
3
Якщо ви хочете мати в будинку спокійного, лагідного і доброзичливого звіра, зупиніть свій вибір на шотландської, перської, російської блакитний або британської породі. Сибірські, норвезькі та мейн-куни ведуть самостійний спосіб життя і не вимагають від господарів великої уваги. Сіамські, бірманські, регдолли і абіссінци відрізняються особливою прихильністю до дітей. Вони постійно перебувають поруч і беруть участь у всіх справах, дуже грайливі. Але ці кішки зажадають приділяти їм багато уваги.
4
Довгошерсті кішки підходять для людей, які проводять багато часу вдома. Такі тварини потребують ретельного догляду і потребують постійного вичісування. Тільки в цьому випадку вони буде виглядати декоративно. Крім того, з такими довгошерстими кішками набагато важче підтримувати чистоту в будинку, особливо під час линьки. Для алергіків більше підійдуть сфінкси або короткошерсті вихованці.
5
Обміркуйте також стать тварини. Вважається, що коти більше прив'язуються до господарів, ніж кішки. До того ж, вони не принесуть неждана потомство. Але коти будуть претендувати на лідерство в будинку. У шлюбний період вони можуть бути агресивні. Досягнувши статевої зрілості, коти будуть мітити свою територію. Боротися з цим досить складно і виховні заходи не нададуть на кота ніякого впливу.
6
У кішок теж є свої характерні особливості. Самки мають більш спокійною вдачею, поводяться більш відкрито і емоційно. Кішка набагато охайність кота , від неї в квартирі практично немає неприємного запаху. Але коли вона досягне статевої зрілості, виникають труднощі. Під час тічки вона стає агресивною, голосно нявкає, вимагаючи партнера. У цьому випадку можна дозволити їй реалізувати свою інстинктивну потребу або стерилізувати кішку.
7
У будь-якому випадку, основне при покупці кошеняти - його здоров'я. Він повинен виглядати здоровим. Шерсть - густа, без залисин. Кошеня повинен бути грайливим, з цікавим поглядом. Млявість може бути першою ознакою захворювання. Купуйте кошеня у віці 2-3 місяці. Занадто маленькі кошенята не встигають отримати від матері необхідних поживних речовин і необхідного виховання. А дорослі кішки мають уже сформувався характер і звички, які можуть вас дратувати.