Як вибрати собаку для охорони будинку.

Охоронні собаки відрізняються від сторожових тим, що не просто повинні попередити господаря про появу чужинця, а й атакувати непроханого гостя. Такими якостями володіють вівчарки, чорні тер'єри, ротвейлери, різеншнауцери і багато інших службові собаки.
Інструкція
1
Вівчарки здавна вважаються класичними захисниками дому та сім'ї. Вони ідеально підходять для охорони великій території. Вівчарки добре піддаються дресируванню, але навчати їх повинен один господар: незнайомцям вони не довіряють. При будь-якій спробі чужака проникнути на охоронювану територію проявляють свої краще захисні якості, тому, коли до вас будуть приходити гості, тримайте вівчарку строго в вольєрі.
2
Російський чорний тер'єр або «собака Сталіна» був спеціально виведений для службових та охоронних функцій. Ця собака так прив'язується до господаря, що може не визнавати його родичів або близьких людей. Тому ще з щенячьего віку чорному тер'єрові необхідна соціалізація і привчання до інших домашнім тваринам, так як у неї розвинені домінантні якості. Собака дуже активна, любить ігри. Її довга шерсть потребує регулярного чищення.
3
Ризеншнауцер ще на початку минулого століття офіційно був визнаний сторожовим собакою. Однак і охоронні якості у неї виражені превосходно. Представники цієї породи ще з давніх часів сторожили будинок, охороняли стада худоби, так що захисна рефлексія у нього в крові. Це активна собака, любляча сім'ю, в якій живе. Різеншнауцери вимагають особливого догляду за довгою шерстю - собаку потрібно буде регулярно вичісувати і час від часу тримминговать.
4
Уже понад століття ротвейлер офіційно визнаний собакою поліцейських. І це не випадково, адже охоронно-сторожові інстинкти у неї розвинені дуже добре. Ця собака відмінно розділяє поведінку на службі і вдома. Ротвейлер майже завжди зберігає незворушний характер, рідко гавкає без причини. Але на загрозу завжди відповість напористою атакою. Не дивлячись на те, що це короткошерста собака, вона прекрасно адаптована для суворих російських зим.
5
Для ролі сторожів абсолютно не підходять дрібні собаки. Декоративні собаки не зможуть захистити ваш будинок, вони явно створені для естетичного задоволення. Представники інших дрібних порід можуть підняти галасливий гавкіт, але це навряд чи завадить непроханим гостям проникнути в будинок. До речі, деякі великі собаки, наприклад, лайки або хаскі, хороші сторожі, але не охоронці.
Як правило, для виконання охоронної діяльності керівники підприємств вибирають охоронців на підставі рекомендацій та особистих зв'язків. Однак існують загальні критерії відбору, які допоможуть не помилитися у виборі і зорієнтуватися на ринку охоронних фірм.
Вам знадобиться
  • - ліцензія на охоронну діяльність;
  • - термін існування охоронної фірми;
  • - коло клієнтів і профіль фірми (спеціалізація на охороні вантажів, радиоохранного, особистої охорони і т. П. );
  • - технічні засоби зв'язку (рації, системи відеоспостереження);
  • - зброя для воєнізованої охорони (гладкоствольні рушниці або пістолети ІЖ-71);
  • - страховка охоронної діяльності.
Інструкція
1
Насамперед при виборі охоронної фірми поцікавтеся наявністю ліцензії на здійснення охоронної та/або детективної діяльності. Індивідуальна ліцензія повинна бути як у керівника структури, так і у всіх охоронців, які будуть нести службу на ваших об'єктах. Ліцензування співробітників приватних охоронних підприємств проходить досить жорстко, що гарантує високий професіоналізм і відсутність кримінальних зв'язків.
2
Другий факт, на який потрібно звернути увагу - термін роботи охоронної фірми і вартість послуг. Компанії з дешевими послугами можуть виявитися одноденками, а висока конкуренція відразу відсіває всіх, хто виявився не здатним надавати необхідну якість охорони.
3
Не забудьте перевірити також адреса охоронного підприємства. Наприклад, в Москві згідно вимогам уряду фактична адреса охоронного підприємства повинен збігатися з юридичним. Кімнати для зберігання зброї також повинні знаходитися за даною адресою.
4
Якщо ви хочете найняти озброєну охорону, врахуйте, що законом приватним охоронцям дозволено використовувати гладкоствольні рушниці та/або пістолети ІЖ-71. Автомати, гранатомети або безвідкатні гармати не допускаються.
5
Вичерпну інформацію про ту чи іншу охоронній фірмі можуть дати так звані «галузеві» структури: Федеральна служба безпеки, Російський союз підприємств безпеки, правоохоронні органи. Для надійності поцікавтеся у них певною фірмою, адже часто засновниками охоронних підприємств стають колишні співробітники силових органів.
6
Наявність постійних клієнтів - ще одна ознака стабільної роботи підприємства. Будь-яка серйозна охоронна фірма має своє портфоліо - список та відгуки найбільш солідних замовників.
7
Також поцікавтеся, страхує чи фірма свою професійну відповідальність? Якщо так, то хто і як компенсує втрати при неналежному виконанні охоронцями своїх функцій.
Зверніть увагу
Зверніть увагу також на технічні засоби, що використовуються охоронцями, і вміння ними користуватися. При невеликому бюджеті на охорону, скористайтеся пультової охороною, а не особистою присутністю на об'єкті групи охоронців. Це обійдеться вам в значно меншу суму. В цьому випадку вам встановлять сигналізацію, при спрацьовуванні якої на об'єкт виїде група швидкого реагування. Головне, заздалегідь обговоріть в договорі час її приїзду. Зазвичай, це становить 5-7 хвилин.
Корисна порада
Щоб не сумніватися в професійній кваліфікації охоронців, зверніться до незалежних експертів - в солідні охоронні фірми або школи з підготовки охоронців. Вони проведуть комплексну атестацію ваших майбутніх охоронців і зроблять висновки про їх профпридатності.