Як дресирувати кролика. Як зробити перешкоди для кролика.

Кролики, такі милі домашні тварини, приносять радість своєму власникові тільки одним своїм виглядом. Але, виявляється, якщо докласти зусиль і запастися терпінням, можна навчити кролика виконувати прості команди, бути слухняним і розуміти свого господаря.
Вам знадобиться
  • - шматочки улюбленої їжі кролика;
  • - перешкода з фанери.
Інструкція
1
Подумайте, чого конкретно ви хочете навчити вашого кролика. Він може досить легко навчитися перестрибувати через перешкоди, наприклад, обруч, стояти на задніх лапках, тупотіти лапкою, підстрибувати. Врахуйте, що дресирувати можна тільки такого кролика, який добре знає свого господаря і дружелюбно до нього ставиться.
2
Не годуйте кролика 3-5 годин перед заняттям. Нехай він буде трохи голодний, але не настільки, щоб кидатися на їжу. Приготуйте заздалегідь улюблені ласощі - яблуко, морква, свіжу травичку. Вибирайте для дресирування раніше ранок або пізній вечір - це найбільш активний час життя кроликів. Чи не примушуйте тварина до тренувань насильно, але проводите заняття регулярно. Цей процес повинен приносити задоволення і вам, і вашому вихованцеві.
3
Починайте дресирування з простих вправ. До них відносяться стрибок через перешкоду, прийняття положення стійки. Якщо у вашого вихованця не виходить виконати ваше завдання, ні в якому разі не бийте його і не кричіть. Однак заохочуйте тварина ласощами тільки у випадку успіху.
4
Привчіть кролика реагувати на своє ім'я. Для цього дістаньте улюблені ласощі і голосно покличте кролика по імені. Кожен раз повторюйте одну й ту ж фразу, що не міняйте навіть порядок слів. Наприклад, «Кроля, до мене!». Тепер щоразу показуючи кролику їжу, вимовляєте його ім'я. Ласощі давайте тільки в тому випадку, якщо кролик підбіжить до вас.
5
Навчіть кролика вставати в стійку по команді. Візьміть у руки шматочок їжі і тримайте його на рівні підлоги. Дайте кролику спробувати ласощі. Потім повільно піднімайте руку з їжею вгору. Періодично зупиняйтеся і давайте кролику відкусити шматочок. Постійно повторюйте одне і теж слово рівним спокійним голосом, приміром, «Стійка!». Погладьте вихованця, коли він виконає ваше завдання. З часом кролик буде реагувати не на ласощі, а на вашу команду.
6
Підготуйте перешкоду для стрибків. Зробіть його з фанери, дерева. Воно обов'язково має бути стійким, шириною не більше 30 см, а висотою для молодих кроликів не вище 15 см, для дорослих - 20-25 см. Встановіть перешкоду біля стіни, а з іншого боку поставте дошку, спорудивши таким чином коридор для розбігу. Помістіть кролика на старті, а руку з ласощами тримайте за перешкодою і скомандуйте «Вгору!» Або «Стрибок!". Вашому вихованцеві напевно сподобається ця вправа. Кролики із задоволенням виконують стрибки вгору, тим більше коли отримують за це смачне нагородження.