Як швидше зняти старі шпалери.

Одним з найбільш швидких і красивих способів внутрішнього декоративного оздоблення приміщення є обклеювання стін шпалерами. Результат косметичного ремонту залежить не тільки від правильності виконання робіт, але і від якості обклеюваної поверхні. Важливо виконати роботу з її підготовки швидко і ефективно і, знімаючи старі шпалери, не порушити ховається під ними поверхню.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - пульверизатор
  • - губка
  • - шпалерний тигр
  • - рідина для зняття шпалер
Інструкція
1
Щоб зняти двошарові бамбукові шпалери, необхідно потягнути за край полотна і відокремити верхній шар від нижнього. На решту паперову основу відразу можна клеїти нові шпалери.
2
Старі паперові шпалери для швидкого і легкого зняття необхідно намочити. Перед цим обов'язково обесточьте всі розетки і вимикач в приміщенні. Нанесіть теплу воду за допомогою пульверизатора або губки. Залиште на 10 - 15 хвилин для набухання паперу і розчинення клею. Коли шпалери почнуть відшаровуватися від стін і пузиритися, зніміть їх, піддягаючи ножем або скребком.
3
Якщо шпалери погано намокають, зробіть на них подряпини і надрізи, це дозволить волозі проникнути під більш міцний зовнішній шар до паперовій основі. Використовуйте для цього ніж, шпатель або валик з цвяхами.
4
Також можна використовувати для перфорування для шпалер тигр. Обертаючими рухами з легким натисканням водите інструментом по всій поверхні старих шпалер. Не турбуйтеся про порушення цілісності штукатурного або зашпатлевать покриття стін під шпалерами: завдяки м'яким коліщаткам на поверхні від використання тигра не залишиться ніяких слідів.
5
Щоб підвищити вологопоглинання, пропарьте шпалери праскою через ганчірку або за допомогою функцію відпарювання. Найбільш міцні шпалери легко зняти за допомогою спеціальної рідини. Широко відомі такі розчини, як Quelid Dissoucol, Atlas Alpan або рідина для зняття шпалер Zinsser. Ці швидкодіючі високопродуктивні засоби добре пронизують структуру шпалер і ефективно видаляють їх, не руйнуючи при цьому підстава.
6
Щоб витрачати рідина економно, готуйте розчин відповідно до типу шпалер, в точності дотримуючись інструкції на упаковці. Рясно змочуйте шпалери за допомогою щітки-валика або губки. Почекайте кілька хвилин, поки всі верстви шпалер добре просочаться. Якщо необхідно, повторіть змочування.
7
Запам'ятайте, що зволоження має бути помірним, занадто рясне може зруйнувати шар штукатурки або шпаклівки під шпалерами. Чи не зволожуйте відразу всю поверхню, оскільки частина її висохне, поки ви будете обробляти одну ділянку.
Ремонт - справа клопітка, особливо якщо виникає необхідність видалити зі стін старі шпалери. Зробити цю процедуру більш легкої і швидкої допоможуть невеликі хитрощі.
Інструкція
1
Найбільш просто знімаються двошарові бамбукові шпалери - у них верхній шар знімається однією смугою, а на нижній паперовий можна відразу ж клеїти нові шпалери.
2
Паперові шпалери зажадають великих зусиль. Найпростіший спосіб - рясно змочити їх водою. Це можна зробити за допомогою губки, будівельного валика або розпилювача. Змочивши шпалери, необхідно почекати 15-20 хвилин, а потім починати видалення, допомагаючи собі шпателем.
3
Якщо шпалери погано відстають, то можна спробувати процарапать їх тим же шпателем або старим ножем. Потім знову намочити і почекати, поки вода вбереться.
4
Можна також купити валик з цвяхами або шпалерний тигр. Шпалерний тигр - це спеціальний інструмент, який за допомогою обертальних рухів "продряпує" великі площі шпалер, при цьому не ушкоджуючи шар штукатурки. Після застосування цих інструментів, шпалери змочуються водою і з легкістю видаляються зі стін.
5
Також в будівельних магазинах можна придбати спеціальні рідини для видалення старих шпалер. Вони розводяться по інструкції, наносяться валиком або губкою на старі шпалери, які через кілька хвилин після змочування, можна буде з легкістю видалити.
6
Бувають випадки, коли шпалери неможливо видалити усіма перерахованими вище способами. Особливо часто таке буває, якщо для поклейки використовувалися клей ПВА або столярний клей. Такі шпалери можна спробувати видалити дрилем або перфоратором із спеціальної металевої насадкою.
Зверніть увагу
1. При зволоженні старих шпалер необхідно відключити всі електророзетки і вимикачі, інакше може статися коротке замикання; 2. Для більш ефективного зволоження старих шпалер можна скористатися праскою з парогенератором; 3. Чи не змочуйте всю стіну відразу: зволожуйте невеликі шматки, щоб встигнути видалити старі шпалери, поки вони ще вологі.