Як включити диски ноутбука. Як включити завантажувальний диск на ноутбуці.

Помилка, коли при установці ОС Windows версії ХР, установник не може знайти жорсткі диски на ноутбуці, в більшості випадків викликається відсутністю необхідних SATA-драйверів. Помилка може бути виправлена користувачем самостійно.
Інструкція
1
Дана проблема характерна для ноутбуків з SATA-вінчестерами. Делов тому, що, на відміну від ОС WIndows Vista і 7, дистрибутив версії ХР не містить SATA-драйвери і через це просто не бачить жорсткі диски. Одним з рішень цієї проблеми може послужити використання режиму BIOS.
2
Для цього перезавантажте ноутбук і скористайтеся функціональною клавішею F2 в момент його включення. Далі необхідно змінити налаштування режиму сумісності IDE або відключити режим AHCI в налаштуваннях контролера SATA. Вибір конкретної дії залежить від моделі ноутбука. Можливі варіанти: - SATA Native Mode - виберіть опцію Disable; - AHCI Mode - вкажіть команду Disable; - SATA Operation - виберіть опцію ATA; - Configure SATA as - вкажіть пункт IDE; - SATA Controller Mode - виберіть опцію Compatibility.Данное дія повинна привести до розпізнавання жорсткого диска програмою установки Windows версії ХР.
3
Якщо цього все ж не сталося, потрібно самостійне створення дистрибутива ОС. Для цього перенесіть вміст завантажувального диска в окрему папку на комп'ютері та завантажте і встановіть спеціалізований додаток nLite. Завантажте також спеціальні SATA-драйвери з офіційної сторінки виробника ноутбука або скористайтеся універсальним набором Intel Matrix Storage Manager.
4
Викличте контекстне меню завантаженого виконуваного файлу кліком правої кнопки миші і вкажіть команду «Створити ярлик». Додайте параметри-a -a -pc: driversв кінці рядка «Об'єкт» створюваного ярлика і підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши кнопку «Застосувати». Запустіть додаток nLite b вкажіть шлях до папки з файлами програми установки ОС.
5
Застосуйте прапорці в рядках «Завантажувальний образ ISO» і «Драйвера». Скористайтеся кнопкою «Додати» для вказівки шляху до папки з витягнутими драйверами і виберіть потрібний. Підтвердіть вибір опції інтеграції та виберіть команду «Створити ISO». Збережіть створений образ і перенесіть його на диск.
куплених новий жорсткий диск вимагає установки в комп'ютер. Ця процедура передбачає механічну роботу - прикрутити, приєднати, установку драйверів і форматування диска.
Вам знадобиться
  • Сполучні дроти, викрутка, диск з драйверами
Інструкція
1
Розбираємося з моделлю набутого жорсткого диска і способом підключення. На старих моделях потрібно встановити спеціальний перемикач (перемичку) між клемами жорсткого диска, щоб операційна система розуміла, до якого з них потрібно звертатися в першу чергу. Сучасні жорсткі диски, що підключаються через контролер Sata, в такій настройці не потребують.
2
Відкриваємо корпус вимкненого комп'ютера і встановлюємо жорсткий диск в спеціальний роз'єм. Закріплюємо його за допомогою гвинтів і викрутки.
3
Підключаємо жорсткий диск до контролера Satа на материнській платі за допомогою дроту, що йде в комплекті з вінчестером. Іншим проводом підключаємо провід живлення до вінчестера від блоку живлення комп'ютера.
4
Включаємо комп'ютер і чекаємо запуску системи plug & play. Вона в автоматичному режимі виявить новий пристрій і здійснить пошук необхідних драйверів.
Зверніть увагу
Приєднання жорсткого диска необхідно проводити на повністю вимкненому комп'ютері. Після виключення його з мережі, доторкніться до корпусу комп'ютера, щоб зняти статичну напругу.
Корисна порада
При виборі джерела драйверів, вставте диск йде в комплекті з вінчестером і вкажіть до нього шлях. Драйвера від виробника можуть відрізнятися від наявних драйверів в операційній системі. Пізніше можна оновити драйвера через Інтернет.