Як повернути фен в магазин.

Бажання повернути фен в магазин при першій поломці цілком природно, особливо якщо даний товар був куплений зовсім недавно і за пристойну суму грошей. В цьому випадку закон захищає права споживача за певних умов.
Вам знадобиться
  • - фен;
  • - чек;
  • - письмову заяву;
  • - гарантійний талон.
Інструкція
1
Повернути фен в магазин і отримати за нього гроші або поміняти його на іншу модель можна лише в тому випадку, якщо ви виявили, що техніка не відповідає заявленому в документах якістю, а гарантійний термін виробу ще не добіг кінця. У всіх інших ситуаціях магазин не зобов'язаний приймати товар назад, так як фен є електропобутові прилади, що входять в перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну або поверненню. Таким чином, ви не зможете повернути фен тільки з тієї причини, що він не підійшов вам за кольором або розміром.
2
Якщо ви виявили, що новий фен перестав працювати, дути гарячим або холодним повітрям і робити інші подібні речі, знайдіть чек за його покупку і гарантійний талон. Складіть заяву-претензію в двох примірниках і вирушайте з паспортом, технікою і даними документами в магазин, де придбали даний товар.
3
Вручите один примірник претензії продавцеві або адміністратору магазину, а на другому попросіть його поставити підпис про отримання даної претензії. Згідно п.1 ст.18 Закону «Про захист прав споживачів», ви маєте право пред'явити такі вимоги: безкоштовний ремонт поламаної речі, обмін її на інший товар, повернення грошей або відповідне зменшення її початкової вартості. А якщо через неякісного товару ви понесли якісь збитки, вимагайте та їх відшкодування.
4
За законом, магазин зобов'язаний задовольнити ваші вимоги протягом 10 днів з дня вручення претензії. Або ж він може провести експертизу, яка підтвердить або, навпаки, спростує факт неналежної якості товару. Термін тоді звітуватиме з дня отримання висновку. Також ви маєте право провести незалежну експертизу, гроші за яку платитиме той, хто винен у поломці приладу. За кожний прострочений день магазин повинен буде оплатити вам пеню в розмірі 1% від суми товару.