Як визначити, що кішка хворіє.

Симптоми хвороб у тварин можуть сильно відрізнятися від людських. Ось чому власникам, наприклад, кішок, потрібно вміти помічати специфічні ознаки проблем зі здоров'ям у цього виду домашніх улюбленців.
Інструкція
1
Перевірте кінчик носа кішки. У здоровому стані він повинен бути прохолодним і вологим. При хворобі ніс стає сухим. Винятком можна вважати ситуацію, коли кіт щойно прокинувся - тоді ніс буде гарячим у будь-якому випадку.
2
Оцініть стан шерсті тварини. Якщо вона сильно випадає без причини аж до утворення лисин, стала тьмяною, це також може вказувати як на внутрішні, так і на зовнішні хвороби.
3
Проаналізуйте поведінку кота. Хвора тварина прагне усамітнитися, навіть якщо це суперечить його характеру. Воно намагається триматися далі і від людини, і від себеподобних, стає млявим, менше грає. Також показником може стати зниження апетиту. Надмірна агресія, особливо при спробі взяти на руки, при дотику до окремих частин тіла, наприклад, до живота, можна вважати додатковим симптомом.
4
Насторожитеся, якщо у тварини виникли проблеми з системою виділення. Ниркова недостатність - це поширена проблема для кішок, особливо у старшому віці. Якщо ваш вихованець занадто часто ходить в туалет - більше трьох-п'яти разів на добу - або, навпаки, ви не спостерігаєте сечовипускання, якщо запах виділень різко посилився, вам слід звернутися до ветеринара. Проблеми зі стільцем, наприклад, постійний пронос, також слід вважати симптомом проблем.
5
Дослідіть очі і вуха тварини. У здоровому стані в них можуть бути присутніми тільки незначні виділення. Якщо кількість цих виділень збільшилася, це може бути ознакою запалення. Також зверніть увагу на стан пащі. Виразки на мові і в порожнині рота, підвищене слиновиділення можуть вказувати на необхідність медичного втручання. Мова може йти як про інфекційне захворювання, так і про проковтнутими чужорідне тіло.
6
Часта блювота також повинна привернути вашу увагу. У нормальному стані будь-яку кішку може знудити шерстю, і це не слід вважати патологією. Але якщо серед волосся з'являються сліди крові або жовчі, а блювота не припиняється і заважає кішці нормально засвоювати їжу, з'ясуйте причину такого стану у ветеринарного лікаря.