Як полегшити біль від забитого місця.

Удари відносять до найбільш поширеного виду травм, отримати які можна як при виконанні домашньої роботи, так і на прогулянці, виробництві або просто встаючи з ліжка. При цьому відбувається травмування м'яких тканин без особливих ушкоджень шкірного покриву. Забій супроводжується крововиливом в глубжележащие тканини і больовим синдромом.
Вам знадобиться
 • - холодові пов'язки;
 • - «Швидка допомога»;
 • - «Рятувальник»;
 • - «Троксевазин»;
 • - яблучний оцет;
 • - сіль;
 • - спиртова настоянка йоду;
 • - цибуля;
 • - цукровий пісок;
 • - листя полину;
 • - спиртова настоянка календули.
Інструкція
1
Далеко не всякий забій можна лікувати в домашніх умовах. Так, забій голови, що супроводжується навіть короткочасною втратою свідомості, вимагає обов'язкового звернення до медустанови для виключення струсу головного мозку або його пошкодження.
2
Також небезпечні забої внутрішніх органів - печінки, легень, нирок, які можуть викликати важкі порушення в усьому організмі. Тому в домашніх умовах можна надати допомогу тільки при легких ударах кінцівок. При середньо-і важких ударах, навіть кінцівок, може бути пошкодження окістя або кісткових тканин, що вимагає надання кваліфікованої медичної допомоги.
3
Для полегшення болю при забитті в першу чергу використовують холодові пов'язки, примочки свинцевої води, міхур з льодом. Холодові пов'язки необхідно тримати на забите місце не менше 4-5 годин. Щоб не допустити зайвого переохолодження, періодично слід робити 20-30 хвилинну перерву.
4
Для швидкого полегшення болю можна скористатися як аптечними препаратами типу «Швидкої допомоги», «Рятувальника», «Троксевазин» та ін., Так і засобами народної медицини.
5
Одним із засобів «швидкої допомоги» є лук. Подрібнену головку ріпчастої цибулі середнього розміру змішайте зі столовою ложкою цукрового піску. Отриману масу викладіть на шматок бавовняної тканини і помістіть на місце забитого. Зверху накрийте компресійної папером і зафіксуйте пов'язкою. Компрес міняйте двічі на день.
6
Прекрасно знеболює і швидко розсмоктує гематоми після забиття яблучний оцет. Нагрійте 200 мл яблучного оцту, додайте в нього чайну ложку солі і 5-7 крапель спиртової настоянки йоду. Складіть в кілька шарів шматок марлі і, намочивши в приготованому складі, прикладіть до удару. Накрийте перфорованим целофаном і накладіть тугу пов'язку. Компрес міняйте 2 рази на добу.
7
Безпосередньо після забиття і холодових компресів накладіть на хворе місце подрібнене листя полину або рослинну масу заваренной сухого полину. Біль відступає, гематома швидко розсмоктується.
8
Добре знеболює забите місце спиртова настоянка квіток календули, використовувати яку можна через добу після забиття. Намочіть шматок марлі в настоянці і, наклавши на забій, зафіксуйте пов'язкою. Гематома швидко розсмоктується, а біль від забитого місця проходить протягом декількох годин.
Зверніть увагу
Якщо зусилля лікування забиття в домашніх умовах не приносять полегшення, зверніться до лікаря-травматолога або хірурга. Навіть незначний на перший погляд забій може стати причиною тривалого порушення функцій пошкодженого органу.