Як лікувати ротовірусна інфекцію у дитини.

Ротавірус був відкритий в 70-х роках ХХ століття. До цього часу захворювання, викликані ним, діагностували як дизентерію, холеру, кишкову інфекцію. Адже потрапляючи в організм, ротавірус викликає схожі симптоми: пронос, блювоту, втрату апетиту і лихоманку. Якби не він, діти хворіли б кишковими інфекціями майже в два рази рідше.
Інструкція
1
У більшості випадків у дітей старше п'яти років і дорослих ротавірусна інфекція проходить протягом декількох днів самостійно. Головне - рясне пиття, т.к. організм втрачає багато рідини з блювотою і проносом. При цьому її поповнення утруднюється через те, що кишечник, пошкоджений ротавирусом, не здатний вбирати воду так само добре, як до хвороби. Пам'ятайте, що зневоднення - основна загроза для здоров'я і життя хворого ротавірусної інфекцією.
2
У дітей до п'яти років ротавірус розвивається більш стрімко, ніж у дорослих. Тому при перших же ознаках кишкової інфекції викликайте лікаря. У малюків зневоднення, що загрожує життю, може розвинутися всього за чотири-п'ять годин. До приїзду фахівця пропонуйте дитині питво. Купіть в аптеці регідратний розчин і давайте його малюкові кожні 10-15 хвилин по одній чайній ложці, щоб не викликати новий напад блювоти. Якщо лікар наполягатиме на госпіталізації, не відмовляйтеся. Це значить, що тільки рясне пиття дитині вже не допоможе. У лікарні, щоб заповнити втрату рідини в організмі, йому будуть вводити розчин внутрішньовенно.
3
Майте на увазі, що антибіотики не діють на ротавірус, а препарати, що зменшують пронос і блювоту, давати таким хворим не можна. В іншому випадку одужання може затягнутися з тієї причини, що продукти життєдіяльності ротавірусу НЕ будуть виведені з організму.
Зверніть увагу
Дотримання гігієни практично не зменшує шансів «підхопити» ротавирусную інфекцію. Будь-яка людина старше п'яти років може бути носієм ротавірусу і заражати оточуючих повітряно-крапельним шляхом. Ліків, що знищують його, теж поки не існує. Захистити малюків може тільки вакцинація, яка в рамках національних програм вже проводиться в ряді країн: Австралії, США, країнах Латинської Америки, Бельгії, Люксембурзі.
Корисна порада
Питний розчин для дитини можна приготувати самостійно. В 1 літр води додайте 4 столові ложки цукру, 1 ложку солі, чайну ложку соди і 100 мл яблучного соку. Всі ці інгредієнти потрібні, щоб заповнити в організмі запаси важливих для здоров'я мікроелементів, що вимиваються з рідиною.