Як водити трамвай.

Водити трамвай - заняття і просте, і складне одночасно. Адже це не машина - у нього все влаштовано по-іншому. У трамвая немає коробки передач. Але, незважаючи на це, назвати легким управління цим видом транспорту було б невиправдано.
Інструкція
1
Для того щоб стати водієм трамвая, потрібно отримати спеціальне посвідчення. Його видають після проходження курсів в навчально-курсовий комбінат (філія його є практично в кожному місті Росії). Навчатися вам запропонують на посаді учня водія.
2
Щоб вступити на навчання в комбінат, вам доведеться написати відповідну заяву і надати медичну довідку. Її можна оформити в тій поліклініці, до якої прикріплено на обслуговування навчальний заклад. Щоб отримати документ на дозвіл управлінням трамваєм, вам доведеться пройти медкомісію. До складу цієї комісії входять наступні професіонали: невролог, окуліст, нарколог, психіатр, хірург і ЛОР.
3
Навчання в комбінаті триває п'ять місяців. Половину терміну навчання ви будете вивчати теорію. Це і правила дорожнього руху, і закон про охорону праці, і вивчення матчастини. Решта два з половиною місяці ви витратите на практичні заняття: спочатку на навчальному вагоні, потім - на реальному трамваї. Після закінчення курсів ви повинні скласти теоретичний іспит. Після чого підете в ГИБДД, щоб здати теорію. Практику з водіння у вас приймуть у навчально-курсовий комбінат. Після закінчення навчання ви отримаєте права категорії «D», яка і дозволить вам стати водієм трамвая.
4
Тепер ви можете виходити на лінію. У трамваях передбачені всього дві педалі - газ і гальмо, як в машині з коробкою-автомат. При цьому педаль гальма може замикатися. Це полегшує роботу водія, т.к. звільняє від необхідності тримати ногу на гальмі безперервно під час зупинки.
5
У старих моделях трамваїв з боків в кабіні є дві ручки. Вони виконують основні функції управління трамваєм. З їх допомогою здійснюється поворот, подаються звуковий і світловий сигнали, відкриваються двері.
6
У сучасних трамваях важіль управління один. У міру необхідності його потрібно виставляти в те чи інше положення. Наприклад, для повороту встановити на рівні однойменної насічки. Для подачі всіх інших необхідних сигналів є спеціальні тумблери і кнопки.
7
При водінні трамвая потрібно враховувати багато факторів: це і огляд лобового скла (на деяких моделях він набагато ширше), і ступінь ізоляції кабіни (у старих моделях через не особливо якісної ізоляції скла взимку сильно промерзають). Ті недоліки, які виправити в цілому неможливо, можна профілактично попередити, наприклад, обробити скло антифризом. При русі потрібно стежити за входом трамвая в повороти. На мокрих або зледенілих рейках колеса досить легко можуть піти юзом, і потрібно виводити трамвай із замету без шкоди для пасажирів.