Як увійти в профспілку.

Первинний або незалежна профспілка створюється з числа трудящих одного підприємства. Об'єднана незалежна організація - з числа лідерів діючих профспілок різних підприємств. Стати членом однієї з організацій можна, подавши письмову заяву.
Вам знадобиться
  • - заява.
Інструкція
1
Щоб стати одним з лідерів новостворюваної профспілкової організації, вас повинні вибрати на загальних зборах трудящих. Але навіть вибір в групу лідерів не є вирішальним. На виборних зборах за вас повинні віддати голоси більшість членів зборів. Вступаючи у знову створювану організацію, подавати заяву не потрібно. Якщо ви вже потрапили в число лідерів, вас виберуть головою, заступником або членом ревізійної комісії.
2
Для вступу в уже створений первинний або незалежна профспілка, подайте письмову заяву, в шапці якого вкажіть найменування профспілки, підприємства чи установи, на базі якого він створений, свої Ф. І. Про.
3
Посередині аркуша напишіть «Заява», далі «Прошу прийняти мене в члени первинного або незалежної профспілки». Поставте свій підпис, число, місяць і рік заповнення заяви.
4
На підставі вашої заяви буде проведено загальні збори, на якому буде вестися протокол. На порядку денному можуть розглядатися питання про прийняття в профспілкову організацію одного або кількох нових членів. Якщо більшість проголосували «За», ви зважаєте прийнятим в профспілкову організацію.
5
Далі подайте ще одну заяву в бухгалтерію підприємства. Попросіть робити відрахування із заробітної плати в розмірі 1% в рахунок профспілкових внесків та номер рахунку профспілкової організації, на який будуть робитися відрахування.
6
Ставши членом профспілкової організації, ви не тільки зобов'язані систематично виплачувати членські внески в розмірі 1% від доходів, а й брати активну участь у житті організації, відвідувати загальні збори, голосувати при розгляді виборних питань. Вам можуть доручати відповідальні завдання і переговори з керівництвом, коли делегація членів профспілки висуває вимоги щодо поліпшення умов роботи праці, збільшення розміру зарплати або перегляду внутрішніх правових актів підприємства.