Як почати перший урок. Як провести перший урок першого класу.

Перший урок хвилюючий як для вчителя, так і для його учнів. Саме в перші хвилини треба постаратися справити найкраще враження, щоб було простіше налагодити контакт. Почати перший урок необхідно так, щоб учні були раді зустрічі з вами на протязі всього навчального періоду.
Вам знадобиться
  • - конспект з уроком;
  • - відеоматеріали;
  • - м'який м'ячик;
  • - література про проведення уроків з дітьми.
Інструкція
1
Уважно вивчіть в спеціалізованій літературі особливості дітей того віку, з яким вам належить працювати. Зверніть увагу на пропоновані форми ведення уроків. Кожен вік несе в собі свої особливості уваги, мислення, отримання інформації. Від цього треба відштовхуватися, коли вирішуєте, як почати перший урок.
2
Молодші школярі представляють собою саму невибагливу, але, одночасно, досить складну для утримання уваги аудиторію. Починати урок з ними найкраще з процедури знайомства. Проведіть її в рамках невеликої гри. Наприклад, добре підійде "Снігова куля". Таким чином ви дізнаєтеся, як звуть ваших підопічних, і вони познайомляться один з одним.
3
Пам'ятайте, що спершу малюки бувають сором'язливими. Щоб зняти напругу, візьміть м'який м'ячик і запропонуйте почати знайомство. Назвіться їм, повідомте, що дуже хочете дізнатися їхні імена за допомогою чарівного м'яча, який тримаєте в руках. Скажіть хлопцям, що той, хто зловить м'ячик, повинен голосно назвати своє ім'я. І кинути його вам назад. Ви, зі свого боку, повторіть ім'я дитини і скажіть, що вам приємно з ним познайомитися.
4
У середній школі навчаються вже більш дорослі учні. З ними краще поводитися серйозно, а почати перший урок можна з бесіди та знайомства. Також можете показати фільм по темі, для закріплення вже пройденого матеріалу. Якщо ви хочете дізнатися, який у них рівень володіння предметом, проведіть невеликий тест або вплетіть необхідні питання в тканину першої бесіди.
5
Старша школа буде заздалегідь знати про новий вчителя. Їм вже повідомлять ваші ім'я, по батькові та прізвище, але представитися буде не зайвим. Почати перший урок у старшокласників найкраще з сучасної жарти з приводу вашого предмета або невеликий цікавої історії, яка сталася з вами або з кимось іншим. При цьому, акцентуйте увагу на адекватному відношенні з вашого боку до предмета.
Корисна порада
"Снігова куля" являє собою гру-знайомство. Перша людина називає своє ім'я, другий повторює його і називає своє, третій повторює два перших і називає своє і т.д.