Як відновити доріжки на клавіатурі.

Для використання будь-якого комп'ютера необхідна клавіатура. З її допомогою вводиться необхідна інформація, тому «клава» є тією частиною комп'ютерної системи, яка найчастіше виходить з ладу. Зазвичай це пов'язано з тим, що доріжки, що передають сигнал, приходять в непридатність. Не поспішайте викидати неробочу клавіатуру! Їй можна дати друге життя.
Вам знадобиться
  • - набір викруток;
  • - струмопровідний клей;
  • - ватяні диски;
  • - рідина для очищення;
  • - вологі серветки;
  • - червоний маркер.
Інструкція
1
Вийміть штекер клавіатури з роз'єму вашого комп'ютера. Ні в якому разі не намагайтеся розібрати включену клавіатуру, інакше ви ризикуєте зіпсувати ваш комп'ютер. Якщо клавіатура бездротова, то вийміть з неї акумулятори або батарейки.
2
Вийміть з пазів всі гумові заглушки, які закривають капелюшки болтів. Вивчіть інструкцію. У ній має бути вказано розташування всіх кріплень корпусу. Також завітайте в інтернеті форум, присвячений комп'ютерній техніці. Там ви зможете знайти інформацію про те, як краще розбирати вашу модель клавіатури. Також буде дуже корисно прочитати поради та відгуки тих, хто вже проробляв дану процедуру.
3
Акуратно відкрутите всі шурупи, що з'єднують обидві частини корпусу разом. Знайдіть розташування всіх пластикових засувок. Акуратно розкрийте їх. Будьте дуже уважні! Якщо якусь засувку ви пропустите, то при відкриванні вона зламається.
4
Вийміть кнопки клавіатури. Зазвичай вони бувають двох типів - роздільні (кожна кнопка розташована в окремій клітинці) і у вигляді цілісного полотна (всі кнопки являють собою єдину поверхню). У першому випадку доведеться витягувати кожну кнопку, а в другому просто витягнути полотно. Якщо кнопки роздільні, то не забудьте перед початком розбирання сфотографувати клавіатуру, щоб не переплутати їх місцями під час складання.
5
Під кнопками знаходиться шар напівпрозорого поліетилену, на якому і нанесені струмопровідні доріжки. Акуратно вийміть цей шар. Ні в якому разі не смикайте за нього різко! Інакше ви ризикуєте порушити структуру матеріалу, а також порвати тонкі доріжки.
6
Очистіть поверхню. Якщо клавіатура була залита рідиною, то спочатку необхідно ретельно очистити поверхню пластини. Для цього використовуйте ватяні диски, змочені в спеціальному розчині, або вологі серветки.
7
Знайдіть пошкоджені ділянки доріжок. Якщо порушені місця не вдається знайти візуально, то використовуйте для перевірки тестер. Необхідно з максимальною точністю знайти роз'єднані ділянки.
8
Усі виявлені розриви акуратно позначте червоним маркером.
9
Візьміть спеціальний струмопровідний клей і нанесіть його на місця розривів, захопивши трохи цілих ділянок доріжки з кожного боку. Для нанесення використовуйте дуже тонкий пензлик або спеціальну трубочку.
10
Дайте висохнути клею. Після цього зробіть зворотну збірку клавіатури і перевірте її працездатність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9Y0WQQvSVMc
Зверніть увагу
Практично будь-яку залиту клавіатуру можна полагодити, шляхом відновлення пошкоджених доріжок токопроводящим клеєм. Як проводиться профілактика? Тільки після остаточної просушки можна оцінити, наскільки сильно пошкоджені струмоведучі доріжки. Якщо доріжки потемніли і в них з'явилися розриви, то їх можна спробувати відновити спеціальним струмопровідним лаком.
Корисна порада
Якщо порушена цілісність доріжки, то, природно, рух електронів буде перервано, а робота клавіатури порушиться. Цілісність доріжок може бути порушена з різних причин: - утворилася тріщина від невмілої розбирання Потім приготуйте з матеріалу, якому відповідає найменший опір, робочу суміш для відновлення доріжок плати клавіатури або ж використовуйте залишилася суміш, якщо залишилося достатня кількість.
При роботі на комп'ютері саме клавіатура піддається найбільшим навантаженням, що поступово може призвести до її непрацездатності. Якщо у звичайного настільного комп'ютера клавіатуру легко замінити новою, то у ноутбуків її ремонт стає досить серйозною проблемою.
Вам знадобиться
  • - шило або гачок;
  • - струмопровідний клей «контактол».
Інструкція
1
У переважній більшості випадків клавіатура виходить з ладу при пролиття на неї рідин або при попаданні під клавіші сміття. Ремонт звичайної клавіатури доцільно проводити лише в тому випадку, якщо вона ще досить нова. Як правило, така клавіатура легко розбирається і особливих проблем з її ремонтом не виникає. Набагато складніше йде справа з ноутбуками, саме цей варіант і буде розглянуто.
2
Якщо ви щось пролили на клавіатуру , відразу ж вимкніть ноутбук кнопкою відключення, від'єднайте від мережі і витягніть акумулятор. Найкращий варіант - відразу ж віднести комп'ютер в сервісний центр, так як при самостійному ремонті великий ризик остаточно зіпсувати клавіатуру . Але якщо ви впевнені у своїх силах, вам необхідно відразу ж її розібрати.
3
Розбирання переважної частини сучасних клавіатур починається із зняття клавіш. Перед початком роботи не забудьте сфотографувати клавіатуру , щоб при складанні правильно встановити клавіші, або Перемалюйте їх розташування. Потім спробуйте зняти одну з рідко використовуваних клавіш, використовуючи підходящий інструмент, наприклад, шило або гачок. Клавіші кріпляться спеціальними засувками, тому треба зрозуміти, з якого боку треба підчепити клавішу і куди тягнути, щоб вона знялася. Як тільки вийшло зняти одну клавішу, тим же способом зніміть і інші.
4
Під клавішами знаходяться гумові шайби. Акуратно зніміть їх: ті, що залиті, покладіть в теплу воду з доданим до неї засобом для миття посуду. Туди ж покладіть і залиті клавіші. Після зняття клавіш зніміть кріплення, на яких вони були встановлені (ліфти). Злегка покачайте один ліфт в сторони, подивіться, як він кріпиться. Зніміть його, потім зніміть і інші. Залиті ліфти теж відправте в ємність з водою.
5
Тепер ви можете легко розібрати решту клавіатури. Ваше завдання - дістатися до плівок з нанесеними на них струмопровідними доріжками. Зазвичай плівок три: дві з доріжками і одна між ними, що забезпечує необхідний зазор і запобігає замикання провідників. Контакт можливий тільки в місцях отворів у цій плівці.
6
Оцініть стан плівок. Якщо рідини було пролито мало і вони не постраждали, просушіть їх і зберіть клавіатуру . Якщо волога проникла в пакет плівок, їх доведеться розділяти і промивати. Звертайтеся з плівками дуже обережно! Можливо, з їх роз'єднанням виникнуть проблеми, так як вони можуть бути склеєні в єдиний пакет. У цьому випадку вам знадобиться фен і скальпель. Феном розігрівайте скріплює плівки клей і від'єднуйте їх скальпелем. Працюйте акуратно, так як провідники дуже тонкі, їх легко порвати.
7
Роз'єднати плівки, промийте їх у холодній воді, при цьому ні до якому разі не тріть доріжки - ви їх просто зітрете. Просушіть плівки протягом доби, потім перевірте тестером справність доріжок. Якщо є обриви, відновіть їх струмопровідних клеєм «контактол», його можна купити в автомагазині. Просушіть протягом пари годин, знову перевірте справність доріжок. Потім зберіть клавіатуру .