Як вибрати праску. Який праска краще.

Часів, коли праска представляв собою кований залізний корпус з вугіллям, що горить всередині давно минули. Сучасний праска - складний електронний пристрій, а імениті виробники змагаються в додаванні в нього все нових і нових хитромудрих функцій, не кажучи вже про вишуканий дизайн. Як же вибрати праску в такому неозорому розмаїтті моделей?
  1. Підошва. Найпростіший і дешевий варіант - нержавіюча сталь. Він же є найбільш практичним, довговічним і універсальним. Підошва може бути забезпечена заглибленнями, борозенками і іншими хитрощами дизайнерів - вибирайте на власний смак. Тефлоновая підошва буде чудово ковзати, але вона боїться металевих предметів. Так що не дивуйтеся, якщо після зустрічі з блискавками або гудзиками на ній з'являться подряпини, що чіпляються за тканину. Металокерамічне покриття зручно - легко миється і добре ковзає. Але якщо ви часто роняєте праска, то краще зробити вибір на користь стали, адже металокераміка досить крихка.
  2. Потужність - важливий показник будь-якого побутового приладу. 1500 Вт достатні для роботи з більшістю тканин. 1800 Вт забезпечать до того ж досить високу швидкість нагріву. Більш потужні моделі в побуті навряд чи потрібні.
  3. Парозволоження. Ця функція, мабуть, найбільш важлива для будь-якого праски. У більшості випадків 30 грам пара в хвилину цілком достатньо, проте для того, щоб легко розгладити сильно зім'яті або дуже щільні тканини не завадить невеликий запас за цим показником. Ряд прасок оснащують функцією «парового удару» або «турбопар» - можливістю короткочасного викиду значно більшої кількості пара. Тут, загалом, також діє принцип «чим більше тим краще».
  4. Ємність для води. Чим більше її обсяг, тим у праски більше «пробіг без дозаправки», а виходить, зручніше робота з ним. Зверніть увагу на спосіб заповнення ємності. Якщо він незручний, то це стане вагомим мінусом даної моделі.
  5. Вага. Чим важче праска, тим краще він гладить, і тим швидше втомлюється той, хто гладить. Шукайте золоту середину.
  6. Система безпеки. Краще вибрати праску з автоматичним відключенням і не пошкодувати на цю найважливішу функцію приблизно 10% вартості приладу, ніж переживати про забутий вдома включеному прасці. Стресів в нашому житті і так достатньо, а в разі пожежі сума збитку буде непорівнянна з ціною системи безпеки.