Як відмовитися від телевізора.

Пряма залежність від телевізора робить негативний психологічний вплив на людину і приносить шкоду здоров'ю в цілому. Слабшає зір, м'язи через гіподинамію втрачають тонус і стають в'ялими, викривляється хребет. Та й на стані нервової системи велика кількість різнорідних, часом дуже негативних новин, позначається не кращим чином. Тому нерідко люди приходять до висновку, що від телевізора потрібно відмовлятися.
Інструкція
1
Візьміть листок паперу і постарайтеся написати всі мінуси, які має ваша звичка сидіти перед телевізором. Наприклад, скорочення сімейного бюджету через витрати на електроенергію (порахуйте, скільки ви платите за це за рік, за п'ять років тощо), отримання негативної і непотрібної інформації, неякісне і неправильне харчування, погіршення здоров'я через малорухливого способу житті, обмеження спілкування з друзями і родичами, втрата особистого часу, який можна було б використати на щось більш корисне (порахуйте це в годинах, і будете вражені).
2
Зізнайтеся собі, що негативних властивостей біля телевізора набагато більше, ніж позитивних, а значить, погляд на телебачення варто переглянути.
3
Найрадикальнішим способом відвикання від перегляду телепередач може бути позбавлення від самого телевізора. Якщо ви твердо вирішили обійтися без нього, подаруйте апарат родичам, знайомим або передайте його, наприклад, в дитячий будинок.
4
Але можна почати і з малого. Якщо до цього ви приділяли дуже багато часу перегляду «ящика», то, можливо, у вас підключено кабельне телебачення. Відмовившись від цієї послуги, ви різко скоротите кількість працюючих каналів, а разом з ними пропаде і бажання проводити день і ніч біля телевізора.
5
Скоротити час перегляду телепрограм можна також шляхом планування. Візьміть програму телепередач на тиждень вперед і обведіть кружечками ті з них, які вам здаються найнеобхіднішими. І потім вмикайте телевізор тільки в міру потреби, а не за звичкою.
6
Спробуйте скорочувати час просиджування перед ТВ поступово. Дайте собі обіцянку включати його щодня, наприклад, всього на дві години, потім на годину, потім на півгодини і т.д. Так ви зможете відвикнути від телевізора практично безболісно.
7
Забороніть собі є перед телевізором, і незабаром ви зверніть увагу на те, що багато телепередачі без супроводу їжі нудні. Ще один позитивний момент в тому, що ви будете їсти свідомо, не будь-що, а то, що вам більше подобається, і в нормальній кількості.
8
Той час, який ви зазвичай присвячували телебаченню, заповніть якимись іншими заняттями. Наприклад, запишіться у спортивну секцію або на курси англійської мови, навчитеся щось робити своїми руками, гуляйте, відвідуйте друзів або займіться бізнесом. Якщо ці заняття будуть цікавими, про телевізор ви і не пригадаєте.
9
Поїдьте на відпочинок в таке місце, де немає телевізора: в чужу країну, де показують програми незрозумілою для вас мові, або в наметове містечко, в велоподорож. Після того, як вернетесь додому, подумайте, чи так уже ви страждали від відсутності магічного «ящика»? Можливо, відлучення себе від нього стоїть продовжити?
Корисна порада
Постарайтеся не впадати в крайнощі. Навряд чи слід повністю позбавляти себе можливості отримати якусь потрібну і корисну інформацію з цього джерела. Просто потрібно робити ретельний відбір.