Як визначити ставку і процент.

Багато людей зберігають власні кошти в банках. Це дозволяє їм примножити заощадження. Тим більше, що вклади, що не перевищують 700 000 рублів, є застрахованими державою. Тобто свої гарантовані відсотки людина в будь-якому випадку отримає. Але щоб дохідність вкладу була найбільш вигідною, важливо правильно визначити ставку відсотка.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Перш за все отримаєте інформацію про те, в кінці якого періоду вам будуть нараховуватися відсотки на депозит вкладу. Це може відбуватися щомісяця, щокварталу, а також у кінці терміну. Якщо капіталізація відсотків відбувається тільки в кінці призначеного періоду, то розрахунок можна проводити простим способом.
2
Розрахуйте дохід за такою формулою: S = (P x I xt/K)/100. Де S позначає суму нарахувань. P - сума, спочатку розміщена на вкладі. К - буде дорівнювати кількості календарних днів у році (366 або 365). I - це процентна ставка за рік, t - кількість днів для нарахування відсотків.
3
Складні процентні ставки застосовуються, якщо нарахування відбувається в кінці кожного звітного періоду (місяць, квартал). Розрахунок відбувається за ускладненою схемою: S = (P x I xj/K)/100. У цій формулі j означає ту кількість днів підсумкового періоду, яке є вирішальним для обчислення відсотків. Р - це як початкова сума грошових коштів, так і сума з наростаючими поточними відсотками. S буде дорівнювати остаточну суму, яка підлягає поверненню разом з нарахованими відсотками. Значення: I, K - такі ж, як і в першій формулі.
4
Визначити просту ставку відсотків з внеском 50 000 руб. і річною процентною ставкою 14%, розміщеної на два місяці, необхідно так: (50000 х 14 х (30 + 31)/366)/100 = 1167 руб.
5
Тепер розрахуйте складну ставку за вкладом з нарахуванням щомісячних відсотків. (50 000 х 14 х 30/366)/100 = 574 руб. Тепер 50 000 +574 = 50 574 руб.
6
З щоквартальним нарахуванням сума, яку вкладник отримає з банку, буде дорівнювати: (50000 х 14 х (30 + 31 + 29)/366)/100 = 1721 руб. Потім 50000 +1721 = 51721 руб.
7
Таким чином, уважно вивчаючи умови договору з банком і навчившись вираховувати процентну ставку, можна грамотно і з вигодою для себе розпоряджатися своїми заощадженнями.
Зверніть увагу
Складні відсотки зазвичай нараховуються банками, якщо вклад розміщується на термін не менше 1 року.
Корисна порада
При розміщенні вкладів в банки необхідно враховувати темп інфляції.
Під відсотковою ставкою банку мається на увазі, з одного боку, плата позичальника фінансовій установі за надання послуги кредитування, з іншого ж - кошти, що нараховуються вкладникам по депозитах. Тому для її знаходження застосовуються різні схеми.
Інструкція
1
Самий вірний спосіб визначити розмір процентної ставки - звернутися за консультацією до банківського працівнику і заодно попросити його зробити розрахунки на прикладі цікавить вас тимчасового інтервалу. Однак найчастіше на поїздку до відділення просто-напросто немає часу і тоді на допомогу приходять математичні знання та інтернет-сервіси.
2
Для приблизного розрахунку ставки за кредитом використовуйте онлайн-калькулятор, наприклад, calculator.allbe.org. Однак для самоконтролю бажано перевірити ще раз отриманий результат. Майте на увазі, що подібний спосіб підрахунку банківського відсотка дає лише орієнтовне значення, тому що в кожній установі існують свої нюанси обчислення ставок. І якщо є переваги по банках, то найкраще скористатися онлайн-калькуляторами, які зазвичай представлені на їхніх офіційних сайтах.Аналогічние варіанти розрахунку банківських процентних ставок застосовуються і по відношенню до депозитів.
3
Якщо вихід в інтернет відсутній, то прорахуйте процентну ставку по кредиту за допомогою формули: I = (100 * Sp * K)/Pt, де I - річна процентна ставка; Sp - сума відсотків; P - сума основного боргу ; t - розрахунковий період (вимірюється в календарних днях); K - кількість календарних днів в году.Чтоби розрахувати просту процентну ставку за вкладом, в запропоновану формулу замість суми основного боргу слід підставити значення депозиту.
4
Розрахунок банківської процентної ставки із застосуванням капіталізованого відсотка здійснюється за формулою: Ст = I * d/K, де I - річна процентна ставка по вкладу у вигляді десяткового дробу; d - період в днях, за підсумками якого відбувається нарахування відсотків (при щомісячній капіталізації значення дорівнюватиме 30); K - кількість календарних дней.Благодаря запропонованим механізмом ви зможете розрахувати процентну ставку для будь-якого періоду.