Як визначити відсоток від суми. Як дізнатися Який вийшов відсоток.

Із завданнями на відсотки доводиться стикатися не тільки школяреві. Як правило, в шкільних завданнях потрібно або знайти чисельне вираження певної кількості відсотків, або скільки відсотків становить те чи інше число. Щоб успішно справлятися з подібними завданнями, необхідно насамперед зрозуміти, що відсоток - це сота частина чого-небудь цілого. Цим цілим може бути, наприклад, сума кількох чисел.
Вам знадобиться
  • - числа, складові суму;
  • - будь обчислювальний прилад;
  • - аркуш паперу;
  • - олівець або ручка.
Інструкція
1
Припустимо, за умовами завдання потрібно знайти, який відсоток від суми становить кожне з доданків. Позначте числа, які потрібно скласти, якими буквами. Наприклад, нехай це будуть числа a, b і c, а сума їх дорівнює d. Тоді сума d, яка в науковій літературі зазвичай позначається як?, Буде дорівнює а + b + c.
2
Знайдіть один відсоток від суми. Для цього необхідно число d розділити на 100. Тепер вам потрібно знайти, який же відсоток від загальної кількості становить кожне з доданків. Тобто вам потрібно послідовно дізнатися, скільки разів в числах a, b і c "вкладається» чисельне значення 1%. Для цього розділіть на це значення кожне з доданків.
3
Такі завдання зручно вирішувати за допомогою пропорцій. Прийміть число d за 100%, а потрібне вам доданок - за х. Вийде пропорція d = 100%, а = х. Згадайте, як складати рівняння з такими умовами. Невідома величина знаходиться шляхом множення числа а на 100% і ділення отриманого твори на суму d Це можна виразити рівнянням х = a * 100/d.
4
Точно таким же чином можна вирішити завдання, де відомі сума і скільки відсотків від неї становить кожне з доданків. У цьому випадку як невідоме позначте число, а пропорція буде виглядати наступним чином: d = 100%, х = 35%. Складіть рівняння у вигляді дробу, в чисельнику якого буде твір числа d і 35%, а в знаменнику - 100%, тобто в цьому випадку х = d * 35/100.
Зверніть увагу
Чисельне значення відсотка може бути виражене десятковим дробом. Наприклад, знайти 40% від числа - це те ж саме, що знайти, скільки становить від нього 0,4. Тобто необхідно саме число помножити на 0,4.
Корисна порада
Багато подібні завдання можна вирішувати без допомоги обчислювальних пристроїв. Однак у цілому ряді випадків може знадобитися калькулятор. Якщо у нього немає функції обчислення відсотків, розрахунки проводяться так само, як в описаних способів. Зручніше використовувати рівняння пропорції.