Як почати бджільництво.

Заняття бджільництвом не тільки заспокоює нерви будь-якого цінителя природи, споглядає цікаву життя своїх смугастих підопічних. Це ремесло приносить ще й вельми приємний бонус - солодкий і ароматний домашній мед.
Інструкція
1
Оберіть підходящу ділянку для пасіки. Він повинен розташовуватися на віддалі від інших бджолярів, щоб ваші бджоли не постраждали, якщо на сусідній пасіці вибухне яка-небудь епідемія. Крім того, бджолині вулики краще утримувати подалі від ліній високовольтних передач, великих водойм і ділянок, на яких для боротьби зі шкідниками застосовуються хімікати.
2
Підберіть відповідний для вас тип вуликів, в яких оселіть бджіл. Вулики, що носять назву «лежаки», відрізняються мобільністю, їх легко переносити і просто оглядати. Альтернативою «лежакам» є багатокорпусні вулики. Вони значно габаритніший і важче своїх побратимів, однак бджолам вони більше до душі через велику зовнішньої схожості з дуплом дерева, де бджоли живуть в дикій природі.
3
Спорудіть навколо пасіки паркан. Його висота має бути приблизно від півтора до двох з половиною метрів. Такий паркан допоможе захистити бджіл від сильних і різких поривів вітру. А якщо поряд з пасікою живуть і інші люди, то завдяки високого паркану вони зможуть відчути себе в безпеці, оскільки бджоли літатимуть досить високо над землею, перелітаючи паркан.
4
Придбайте декілька сімей бджіл, для початку краще обмежитися трьома-п'ятьма родинами, щоб простіше було тримати їх під наглядом. Не змішуйте бджіл різних порід, оскільки таке самостійне схрещування незмінно спричинить негативні зміни на генетичному рівні і виродження породи, а значить, зменшаться обсяги зібраного меду.
5
Підберіть підходящу для ваших кліматичних умов породу бджіл. Для бджільництва в умовах в цілому холодного клімату Росії добре підійдуть карпатська або среднерусская порода. Перші важче переносять холодну погоду, зате відрізняються мирним характером. Другі ж досить агресивні, однак більш морозостійкі, витривалі і в меншій мірі схильні до ризику підхопити якесь захворювання завдяки їх міцної імунній системі.