Як оголосити страйк.

Працівники будь-якого підприємства, за винятком представників деяких особливих професій, мають право на оголошення страйку у разі виникнення претензій до дій роботодавців. Страйк є надзвичайно дієвим інструментом для досягнення трудової справедливості.
Інструкція
1
Сформулюйте вимоги до керівництва організації, суть виниклих розбіжностей і цілі, яких ви хочете добитися за допомогою страйку. Визначте кількість беруть участь в ній працівників організації, а також терміни її початку, які не повинні перевищувати двох місяців з моменту рішення про її оголошенні. Виберіть відповідальна особа, яка представлятиме інтереси працівників підприємства під час переговорів з керівництвом.
2
Зберіть загальні збори працівників організації. На ньому має бути присутнім щонайменше половина всього штату підприємства, щоб такі збори були дійсним і правочинним. Надання відповідного приміщення для проведення цього передстрайкового зборів є прямим обов'язком керівництва організації, а учинение будь-яких перешкод до зборам протизаконно.
3
Представницька група може також обмежитися збором підписів працівників, згодних прийняти участь в майбутній страйк. Таким заходом користуються в разі, якщо провести збори співробітників з тих чи інших причин неможливо. Рішення про оголошення страйку, винесене на основі зібраних підписів, володіє тією ж силою, що і прийняте за підсумками загальних зборів.
4
Дочекайтеся рішення, яке прийме керівництво організації. Додатковим інструментом для впливу може стати так звана попереджувальний страйк. Влаштовувати її можна, поставивши до відома роботодавця мінімум за два дні до початку. Проводитися попереджувальний страйк може лише раз, її тривалість становить одну годину.
5
Попередьте про майбутню повноцінної страйку керівництво підприємства не менше ніж за п'ять робочих днів до її початку. Якщо організацією страйку займається профспілка, то такий мінімальний термін між заявою про страйк і її початком збільшується до семи робочих днів.