Як не захворіти гепатитом.

Гепатит - запалення печінки, що розвивається в результаті впливу на її тканини різних патогенних факторів. Провокується інфекційне захворювання вірусами гепатиту А, В, С, D, E, F, G, Ti-Ti і Sen. Щоб не захворіти на вірусний гепатит, потрібно дотримуватися певних правил безпеки.
Вам знадобиться
  • - «Хлорамін»;
  • - вода;
  • - мило;
  • - пральний порошок;
  • - ємність для кип'ятіння білизни.
Інструкція
1
Гепатит А часто називають «хворобою немитих рук». Джерела зараження - погано вимиті овочі та фрукти, посуд, дитячі іграшки, а також не пройшли термічну обробку продукти харчування (вірус гепатиту Е передається точно також). Сприйнятливість до вірусу, що провокує це захворювання, дуже велика.
2
Краща профілактика гепатиту А - дотримуватися правил особистої гігієни, тобто не забувати про «милі запашному і рушник пухнастому». Обов'язково кип'ятіть водопровідну воду. Якщо хтось із домашніх заразився цією вірусною інфекцією, обробіть його речі і посуд «хлораміну» а також мінімізуйте з ним контакт.
3
До і після приготування їжі обов'язково мийте руки. Для нарізування сирих продуктів і тих, що не вимагають термічної обробки, використовуйте різні обробні дошки. Слідкуйте за тим, щоб в кухонній шафі і холодильнику сирі продукти не стикалися з готовими стравами.
4
Вірус гепатиту В передається через кров та статевим шляхом. Зважаючи на це, в медичних і косметологічних центрах для пошкодження шкірних покривів і слизових оболонок використовуватися повинні одноразові і добре простерилізовані інструменти.
5
Заразитися вірусом гепатиту С можна при виконанні татуювань і пірсингу, під час хірургічних операцій і при гемотрансфузії, а також при спільному користуванні манікюрними приладдям, бритвеними приладами та зубними щітками. Також передача гепатиту С відбувається статевим шляхом і від матері до дитини.
6
Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту С не користуйтеся загальними предметами побуту. До того ж ретельно стирайте одяг інфікованого члена сім'ї (півгодинна шестідесятіградусная прання інактивує вірус, такий же ефект досягається двохвилинним кип'ятінням).
7
Гепатитом D хворіти може лише той, у кого вже є гепатит В (це захворювання призводить до повного руйнування печінки). Діагностувати гепатит D, E, F, G, Ti-Ti і Sen дуже складно: для цього знадобиться спеціальне медичне обладнання.
Зверніть увагу
Вірус гепатиту С дуже живучий: при кімнатній температурі в засохлої краплі крові він зберігає свою активність протягом чотирьох днів.
Корисна порада
Додатковий захист від гепатиту В - вакцинація.
Гепатит А - це хвороба печінки, що викликається вірусом. На відміну від гепатиту В і С, цей різновид гепатиту, як правило, не призводить до хронічного ураження печінки і тим більше до летального результату (такі випадки вкрай рідкісні). Як можна запобігти зараженню гепатитом А?
Інструкція
1
Гепатит А сильно шкодить здоров'ю, послаблюючи загальний імунітет організму. Це захворювання дуже широко поширене, особливо в країнах з неблагополучної санітарно-епідеміологічною обстановкою. Гепатит А не даремно називають «хворобою брудних рук». Адже в значній більшості випадків захворювання відбувається після вживання продуктів або питної води, забруднених фекаліями хворих людей. Особливо характерно це для густонаселених місцевостей, де погано дотримуються правила санітарії та гігієни, мало розвинена (або зовсім відсутня) каналізація, недостатньо очищаються стічні води, наприклад, у багатьох регіонах Африки, Південно-Східної Азії та Латинської Америки
2
Для того щоб не заразитися гепатитом А, необхідно суворе дотримання правил особистої гігієни та санітарії. Необхідно часто мити руки з милом, пити лише кип'ячену воду (в крайньому випадку, з надійного джерела, проби води з якого регулярно перевіряють у лабораторії), ретельно мити овочі, фрукти і ягоди перед вживанням. Для більшої безпеки краще ще й обдавати їх окропом.
3
Перебуваючи в місцевостях, неблагополучних по гепатиту А, а також з інших інфекційних захворювань, ні в якому разі не можна пити воду з-під крана, навіть якщо вона раніше була прокіпячен, адже цей вірус дуже стійкий до термообробки. Не використовуйте також цю воду для чищення зубів. Користуйтеся тільки бутильованої водою. Не купуйте їжу у сумнівних вуличних торговців, краще снідайте, обідати й вечеряти в перевірених закладах. Нехай це обійдеться дорожче, але зате ризик зараження суттєво знизиться. Ні в якому разі не купайтеся в місцях, де це робити заборонено. Як правило, такі зони позначені заборонними написами. Водойма може бути заражений вірусом гепатиту А.
4
Однак навіть якщо строго дотримуватися всіх вищевикладених заходів безпеки, 100% -ної гарантії, що вдасться уникнути гепатиту А, немає. Тому найнадійнішим способом профілактики цієї хвороби є вакцинація. Існує кілька різновидів вакцин проти гепатиту А. Практично у всіх людей протягом 1 місяця після введення вакцини в організмі різко зростає рівень антитіл до вірусу. Для більш надійного захисту рекомендується через 5-8 років після першого щеплення зробити другу. Побічні дії після вакцинації від гепатиту А зустрічаються вкрай рідко і, як правило, не приводять до яких-небудь серйозних наслідків.