Як варити кашу для прикорму.

Вашому малюкові виповнилося 5-6 місяців і настала пора вводити прикорм. Зазвичай першими в раціон немовляти вводять овочеві пюре або безмолочні каші. Якщо ваша дитина погано набирає вагу, то педіатр порекомендує вам почати прикорм саме з каш.
Вам знадобиться
  • - крупа;
  • - вода, грудне молоко або суха молочна суміш;
  • - кавомолка.
Інструкція
1
Оберіть крупи, з яких ви будете готувати кашу для вашого малюка. Для першого прикорму варто відмовитися від злаків, що містять глютен, білок харчової клейковини, їх слід вводити в раціон дитини ближче до року. До безглютенових каш відносяться рисова, гречана і кукурудзяна. Рисова каша багата харчовими волокнами, проте її слід вводити обережно діткам зі схильністю до запорів. Кукурудзяна крупа містить білок, залізо, клітковину. Гречана заряджає енергією, постачає організму вітаміни В1, В2, РР, а також цинк, мідь, магній.
2
Переберія крупу, потім добре її промийте і просушіть. Перемеліть зерна в кавомолці до стану борошна. Зверніть увагу, щоб кавомолка була абсолютно чистою, без залишків кави, спецій. Бажано придбати для цієї мети окремий прилад.
3
Перший час варіть кашу на воді або овочевому відварі. Спочатку познайомте малюка з рідкою 5% -ної кашею. Для цього візьміть 1 ч. Л. круп'яної муки на 100 мл води. А потім поступово збільшуйте густоту до 8-10% - на 100 мл рідини беріть 1,5-2 ч. Л. крупи. Не додавайте в кашу ні сіль, ні цукор. Засипте необхідну кількість крупи в киплячу воду, перемішайте, щоб не було грудок, і варіть до готовності.
4
Потім протріть готову кашу через сито і остудіть. У процесі приготування періодично помішуйте кашу. Доливати воду не слід. Безпосередньо перед годуванням додайте в кашу грудне молоко або суху молочну суміш. Через місяць після введення прикорму, можна додавати також 3 г вершкового або 0,5 ч. Л. рослинного масла. Коли дитина звикла до всіх трьох видах круп, готуйте кашу з їх суміші.
5
Варіть кашу з додаванням молока, тільки коли педіатр дозволить вам ввести в раціон молочні продукти. Відваріть крупу на воді майже до готовності, а потім влийте трохи молока і доведіть до кипіння. Ближче до року в каші можна додавати шматочки фруктів, овочів. Постійно стежте за реакцією на шкірі, за випорожненням кишечника малюка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zx0vRmVGye0