Як знезаразити рану. Як правильно обробити рану.

Ситуацій, коли людина може отримати рану, дуже багато. Тому дуже важливо знати, як треба діяти в таких випадках, тобто правильно знезаражувати рану, щоб у неї не потрапила інфекція. Зрозуміло, якщо рана небезпечна, загрозлива життя людини, треба якомога швидше доставити потерпілого до медичного закладу. Але в деяких випадках можна обійтися домашніми заходами допомоги.
Вам знадобиться
  • - йод або зеленка;
  • - стерильна серветка;
  • - перекис водню;
  • - бактерицидний пластир;
  • - спирт або горілка;
  • - подорожник.
Інструкція
1
Ні в якому разі не промивайте рану водою! Її краї змастіть будь-яким знезаражуючим засобом: спиртовим розчином йоду, зеленки (зеленки), хлоргексидином і т.п. Після чого накладіть на рану тампон (стерильну серветку), складену в кілька разів і рясно змочену перекисом водню. Тампон закріпіть смужкою пластиру або прібінтуйте. У другому випадку, бинт зіграє роль давить в тому випадку, якщо кровотеча не капілярний, а венозна.
2
Якщо ранка зовсім невелика і майже не кровоточить, після обробки її країв наліпите поверх неї вузьку смужку бактерицидного пластиру. У тих випадках, коли вдома немає ні йоду, ні пластиру, ні перекису водню, можете знезаразити рану спиртом або горілкою.
3
Припустимо, ви отримали рану в лісі або на садовій ділянці, причому під рукою немає нічого з вищеперелічених засобів. Як бути в цьому випадку? Візьміть декілька листків подорожника, подрібніть їх (ножем або просто дрібно порвіть і потріть між долонями) до кашкоподібного стану. Після чого нанесіть на рану, пов'яжіть зверху чистим носовою хусткою або будь-яким чистим обривком тканини.
4
Добре може допомогти в таких випадках гриб - дощовик шипуватий. Розріжте його надвоє, прикладіть зрізом до рани. Він не тільки ефективно зупиняє кров, але і володіє знезаражувальним дією. Якщо знайдете павутину, зірвіть її, скомкають і прикладіть до рани. Це старе народний засіб для загоєння і знезараження ран. Якщо поруч ростуть ялини або сосни, візьміть трохи смоли і замажте рану.
5
Будь-яка рана, якщо в неї потрапила (або хоча б могла потрапити) бруд або пил, може привести до розвитку найнебезпечнішої хвороби - правця. Тому після надання першої допомоги слід звернутися в медичний заклад і зробити протиправцеву щеплення. Не нехтуйте цим. Тут краще підстрахуватися.
Садна і рани є постійними супутниками дітей, які грають, бігають і падають. Не застраховані від таких пошкоджень і дорослі, тому в домашній аптечці завжди повинні міститися препарати для дезінфекції ран.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно зрозуміти, якого типу рана. Якщо тече кров, спочатку необхідно її зупинити. Це можна зробити за допомогою простої перекису водню. До того ж перекис володіє і дезінфікуючими властивостями. Адже в результаті реакції перекису з киснем повітря відбувається реакція, при якій утворюються бульбашки з активним киснем. Вони і здатні виштовхнути з рани частки забруднень, мікроорганізми.
2
Для дезінфекції підійде проста зеленка, яка не втрачає своєї популярності вже багато років. Вона може використовуватися, якщо в рані є гнійні освіти. Зеленкою можна обробляти по краях пошкодження і навіть всередині його, при цьому вона чудово підсушує і знезаражує. Тільки не варто дуже глибокі рани заливати зеленкою, бо потім її звідти неможливо буде видалити, в підсумку залишиться шрам із зеленим слідом.
3
Йод - ще одне популярне засіб для дезінфекції ранових поверхонь. Він призначений для обробки поверхні біля рани, не підходить для промивання і не зупиняє кровотечу. Ватним тампоном, змоченим в йоді необхідно обробити шкіру по периметру рани, а потім накласти суху і чисту марлеву пов'язку, щоб забруднення не потрапили всередину.
4
Для обробки глибоких, але не кровоточивих ран підійде хлоргексидин. Їм можна промивати поверхню рани. Даний препарат відмінно діє проти більшості збудників ранових інфекцій, дріжджових бактерій і вірусів, його дезінфікуючий властивість тривало за часом дії.
5
Більш широким спектром дії має сучасний препарат «Мірамістин». Він випускається також в розчині, тому придатний для промивання та дезінфекції різних ран. Він діє на гриби, найпростіші, бактерії та їх спори. На жаль, він не має кровоспинними властивостями, тому попередньо таку рану необхідно обробити перекисом водню, а вже потім «Мірамістином».
6
Через брак всіх вище перерахованих розчинів, можна обійтися простим спиртом для дезінфекції некровоточащій рани. Спирт відмінно знезаражує і знімає набряк, викликаний попаданням мікроорганізмів в рану. Для промивання його застосовувати не рекомендується, так як він може агресивно впливати на пошкоджені тканини і викликати опіки, особливо у дітей.
7
Коли рана знезаражена, її необхідно закрити чистим бинтом або марлевою пов'язкою. Це дозволить підсушити запалення і запобігти попаданню нових мікроорганізмів.