Як полегшити біль в м'язах.

Біль у м'язах може виникнути з різних причин. У ряді випадків вона є одним із симптомів хвороби, наприклад, грипу. Але в основному м'язовий біль - наслідок великого фізичного навантаження. Вона виникає після важкої роботи або довгої напруженої тренування, особливо з обтяженнями. Біль може бути як порівняно помірної, терпимою, так і дуже сильною, коли людині важко навіть рухатися.
Інструкція
1
Дуже хороший засіб проти м'язової болю - масаж. Якщо болять м'язи, які знаходяться в межах досяжності, помасажуйте їх самостійно. Якщо ж треба пропрацювати в першу чергу спину, скористайтеся допомогою професійного масажиста. Ефективно допомагає також гаряча ванна. Можете замість неї прийняти гарячий душ, в кінці процедури зробивши його контрастним.
2
Прекрасний спосіб зменшення м'язових болів - плавання. На перший погляд це може здатися парадоксальним, адже при цих заняттях також доводиться докладати фізичні зусилля. Тим не менш, це так. Не випадково всі професійні спортсмени обов'язково чергують заняття в залах із заняттями в басейні. Так що якщо у вас є можливість відвідувати басейн або плавати у відкритих водоймах - обов'язково скористайтеся нею. Спокійно, неквапливе плавання зменшить больові відчуття.
3
Можете втирати в шкіру над пошкодженими ділянками мазі або гелі, що містять знеболюючі та протизапальні компоненти. Зрозуміло, бажано спочатку проконсультуватися з лікарем або хоча б уважно прочитати анотацію до ліків, адже будь-який препарат має протипоказання.
4
Якщо ваш спосіб життя пов'язаний з регулярними і значними фізичними навантаженнями, намагайтеся вводити в свій раціон більше білка, тваринного і рослинного. Він міститься, передусім, в таких продуктах, як м'ясо, риба, горіхи, бобові. Це посприяє швидкому відновленню пошкодженої м'язової тканини і, відповідно, зменшенню больових відчуттів.
5
Біль у м'язах після значного фізичного навантаження - нормальне і природне фізіологічне явище. Особливо якщо з якоїсь причини навантаження почалися після тривалої перерви або їх рівень зріс. Проте, якщо сильна м'язова біль не проходить більше трьох діб, вам слід тимчасово зменшити або зовсім припинити навантаження і звернутися до лікаря.