Як вигідно продати золото. чи вигідна займатися продажем золотих прикрас.

У Росії катаклізми у фінансовій сфері траплялися, на жаль, не одного разу. Співвітчизники, навчені гірким досвідом втрати своїх заощаджень, розглядають золото як єдиний актив, який завжди в ціні. За останні роки вартість цього металу на біржах неабияк зросла, і багатьма він став розглядатися як спекулятивний актив, тобто засіб для заробляння грошей. Але чи так легко продати куплене золото?
Інструкція
1
Золото, яка накопичується приватними інвесторами, має різні форми. Це можуть бути ланцюжка, колечка, ложки, монети, злитки і навіть знеособлені металеві рахунки, які де-факто золотом не є. Місце для його реалізації потрібно вибирати в залежності від того, в якому саме вигляді ви його тримаєте. Глобально існує кілька точок збуту золота: ломбард, приватні особи, банки. Природно, золоті вироби у вигляді ювелірних прикрас або предметів побуту в банку у вас не приймуть. З ними ви можете звернутися в ломбард або продати їх приватним особам. Варто розуміти, що ломбард прийматиме їх за ціною брухту, не враховуючи художню цінність, тобто продасте ви їх, швидше за все, за ціною значно нижче, ніж купували.
2
Якщо ж ви є володарем золотого металевого рахунку, то продати з нього метал зможете тільки в тому банку, в якому він був відкритий. Тут варто згадати про спреді - різниці між ціною купівлі та продажу металу. За законом золото на металевих рахунках не обкладається ПДВ при купівлі та продажу. Однак податківці кажуть про те, що при продажу людина зобов'язана сплатити податок на дохід (13%). Втім, облік цих операцій поки не налагоджений, оскільки необхідно брати до уваги і термін володіння цим активом, що представляє певні труднощі. На поточний момент дані в податкову надає сам платник податків без участі банку.
3
У випадку, якщо ви власник золотих злитків, то найбільш безпечним способом реалізації буде продаж в банк. Враховуйте, що ви вже сплатили ПДВ при купівлі злитка і ще зобов'язані сплатити 13% податку на дохід при його продажу. Якщо ви володіли злитком більше 3 років, податок не стягується. Ціна на злиток може знизитися через дефекти на його поверхні, можуть виникнути додаткові витрати через експертизи, яку банк проводитиме за ваш рахунок. Зверніть увагу, що за законом угоди зі злитками між приватними особами в Росії заборонені. Звичайно, ви можете оформити договір дарування на злиток, і тоді він законним чином змінить власника, а ви, в свою чергу, отримаєте в дар гроші.
4
Золоті інвестиційні монети купуються і продаються в відділеннях багатьох банків. Мінусом у продажу монет є те, що ціна покупки банком набагато нижче ціни продажу, різниця в вартості може становити до 30-40%. Крім того, часто виникають складнощі з збереженням монет. Іноді банк погоджується їх прийняти тільки із значним дисконтом через дефекти, які виникли в процесі зберігання. Широкого розголосу набула ситуація з золотими монетами Георгій Побідоносець, на яких стали з'являтися темні плями. Якщо ви не хочете продавати в банк, то можете продати монети приватній особі. Розмістіть своє оголошення на інтернет-аукціонах або шукайте покупця через знайомих. Остерігайтеся шахраїв.
5
В цілому, незважаючи на те, що золото - вічний актив, продати його з великою вигодою не так просто, як здається на перший погляд. Для цього ціна на нього повинна значно зрости. Однак більшістю людей золото розглядається як запас на вкрай важкі часи або як спадок для дітей та онуків. Тому багато його просто накопичують, не проводячи великої кількості угод із продажу.