Як намалювати сніг олівцем.

При малюванні снігу важливо домогтися м'якого, плавного переходу одного кольору в інший. Найлегше це зробити фарбами. Втім, і олівцями можна намалювати замети. Головне - правильно розподілити тіні на поверхні снігового покриву.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ластик;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
Візьміть білий аркуш паперу для акварелі. Для малювання вам знадобляться олівці різних відтінків синього і блакитного - від зовсім світлого до насиченого синяво-чорного. Найкраще взяти акварельні або пастельні олівці - вони м'якше лягають на папір і краще розтушовуються. Втім, звичайні кольорові олівці теж підійдуть.
2
Найсвітлішим блакитним намітьте русло струмка, окреслюючи його нерівні контури і залишаючи в центрі місце для маленьких снігових купин. Відразу ж зафарбуйте воду. У нижній лівій і верхній правій частинах аркуша накладіть штрихи самого темного синяво-чорного. Навколо снігових острівців використовуйте темно-синій і індиго - сніг відбивається у воді, тому вона здається світлішою.
3
Щоб сніг став помітний на малюнку, потрібно намалювати тіні. Темно-блакитним олівцем заштрихуйте замети вздовж струмка на лівому березі. У самої води використовуйте більш насичений відтінок, потім трохи вище додайте смугу світлішу, кордон між зонами намагайтеся робити непомітною, м'якою. Для цього на стику двох відтінків залишайте проміжки між штрихами темного олівця і додавайте між ними світлі лінії.
4
Всю поверхню снігу в лівому верхньому кутку заштрихуйте, світлішу штрихування зробіть на поверхні снігу, не зачіпаючи ділянки над тінями у води. Темно-синім позначте ті місця, де під кучугурами видніються засипані кущі. Рухаючись від країв такого плями до центру, підбирайте олівці більш насичених відтінків.
5
На правий берег падають тіні від дерев. Намалюйте їх, чітко окреслюючи все гілки і стовбури. Слідкуйте за тим, щоб контур тіні не був яскравішим, ніж відтінок всього «плями» в цілому. Крім падаючих тіней на снігу видно власні тіні - вони утворюються через те, що поверхня заметів нерівна. Додайте і ці тіні - вони світліші, а їх контури дуже розпливчасті.
6
Синім з додаванням сірого намалюйте дерева. Щоб зробити помітними снігові шапки на гілках, обведіть їх нечіткої світло-блакитний облямівкою вздовж верхівки сніжної насипу. Тінь повинна ставати світліше в міру наближення до гілки.
Фотошоп - це не тільки засіб обробки фотографій, але і зручний інструмент для малювання на комп'ютері з нуля. У зимовий час актуальності набувають листівки зимової та новорічної тематики, і багатьох цікавить, як зобразити на картинці сніг.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe Photoshop
Інструкція
1
Створіть новий файл середнього розміру. На панелі інструментів виберіть кисть (Brush tool) з жорсткими обрисами, а потім чорним кольором на прозорому тлі зробіть декілька кліків поруч один з одним пензлем різного розміру - 4, 8 і 16 пікселів.
2
Виділіть вийшли «сніжинки» командою Ctrl + A. Після цього відкрийте меню Edit і виберіть пункт Define brush preset. Впишіть назву нової кисті - тепер у вас є кисть у вигляді схематичних сніжинок.
3
Відкрийте картинку, на якій вам потрібно додати ефект намальованого снігу. Створіть новий шар (Layer> New), а потім виберіть інструмент кисті і знайдіть у списку кистей створену щойно кисть зі сніжинками.
4
В налаштуваннях кисті вкажіть Spacing 200%, а у вкладці Shape Dynamics встановіть значення Size Jitter і Angle Jitter на 100%.
5
Розмір кисті встановіть на 12, виберіть білий колір і в хаотичному порядку водите кистю по обраної картинці, заповнюючи її сніжинками.
6
Створіть ще один новий шар, приховайте попередній і знову заповніть шар сніжинками. Повторіть дію з створенням нового шару ще два рази.
7
У нових версіях Photoshop є функція створення анімації з картинки. Скористайтеся цією функцією - створіть невелику просту анімацію, розклавши розкадрування і вказавши час для кожного кадру (наприклад, 0,1 секунди).
8
Після того, як анімація буде готова, на вашому малюнку з'явиться анімований снігопад. Збережіть картинку у форматі gif або png, що підтримує анімацію.