Як поетапно намалювати портрет олівцем. Як намалювати чоловіче Лічо.

Навчитися малювати портрети - важливе досягнення для художника. Освоївши це тонке мистецтво, ви зможете впевнено маніпулювати сангиной, вугіллям, темперою, аквареллю або олією. Але почати краще з олівцеві нариси. Впевнено оперуючи простим грифелем, ви досягнете чудового подібності з оригіналом.
Вам знадобиться
  • - планшет або мольберт;
  • - білий папір для малювання;
  • - лінійка;
  • - тверді і м'які олівці;
  • - точилка;
  • - ластик;
  • - паперові серветки або ватяні диски.
Інструкція
1
Прикріпіть до мольберта або планшету лист пухкої паперу для малювання. Заточите олівці. Підберіть підходящу фотографію, яка послужить зразком для портрета. Починати краще з обличчя, розташованого анфас або впівоберта. Не беріться за портрети з великою кількістю складних для промальовування деталей. Зображення бороди, вусів, окулярів або численних зморшок - робота для досвідченого художника.
2
Розмітьте лисиць допоміжної сіткою. Намалюйте прямокутник, за розміром відповідний майбутнього особі. Проведіть вертикальну лінію, яка ділить його навпіл. Накресліть три перпендикуляра - перший позначить лінію очей, другий - кінчик носа, а третій - місце, де будуть намальовані губи.
3
Звіряючись з фотографією, окресліть контур обличчя. Зверніть увагу на форму підборіддя і повноту щік. Намітьте контури носа і очей, а також лінію брів. Слідкуйте за симетрією малюнка, орієнтуючись на вертикальну лінію, яка ділить його навпіл. Прорисуйте вилиці і очниці, інакше обличчя буде виглядати плоским.
4
Мягким олівцем виділіть ніздрі, контур очей. Затемните зіницю і прорисуйте складку століття. Позначте контур губ. Огляньте малюнок і зітріть допоміжні лінії. Подальшу роботу продовжуйте м'яким олівцем.
5
Покрийте особа тонкими штрихами грифеля і розітріть його паперовою серветкою або ватяним диском. Приступайте до накладання тіней, формують рельєф обличчя. Затемните складку століття, віскі, внутрішню частину очниць і бічні сторони носа. В області ніздрів підсильте натиск олівця. Обведіть контур очі, заштрихуйте райдужку і поставте в зіниці білий відблиск кутом гумки.
6
Обведіть контур рота. Верхню губу зробіть більш темною, на середину нижньої поставте світловий відблиск - це додасть їй обсяг. Куточком ластику проведіть уздовж спинки носа вузьку білу смугу. Тонкими штрихами олівця позначте тінь в куточках рота і під нижньою губою.
7
Починайте роботу над волоссям. Позначте лінію проділу і малюйте пасма, ведучи олівець від проділу до кінців локонів. Міняйте натиск олівця, щоб колір вийшов неоднорідним. Закінчивши, пройдіться по зачісці ватним диском, растушевивая штрихи. Поверх растушовкі проведіть ще наскільки олівцевих ліній. Заштрихуйте вигини локонів і знову розітріть грифель.
8
Куточком ластику висвітліть відблиски на волоссі, ведучи його від коренів до кінчиків. Покладіть тінь під підборіддя, намітивши лінію шиї. Огляньте малюнок і смахніте залишки грифеля. Портрет готовий.