Як намалювати горох.

Майстерність художника відпрацьовується не тільки при створенні масштабних серйозних полотен. Корисно малювати і найпростіші речі, побутові дрібниці. Наприклад, намалювавши горох, ви навчитеся зображати кулясті предмети і помічати безліч відтінків в монохромних предметах.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - фарби;
  • - кисті.
Інструкція
1
Аркуш паперу покладіть або закріпіть на планшеті горизонтально. З лівого нижнього кута проведіть лінію вправо вгору, опустивши її кінець трохи нижче правого верхнього кута. Так ви намалювали вісь, яка проходитиме через центр об'єкта.
2
Подумки розділіть лінію на 7 рівних частин. Крайній відрізок зліва поки залиште непромальованим - там буде знаходитися держак стручка. На решті довжині відрізка потрібно розташувати 10 горошин різного розміру. Спочатку намітьте відрізки, які вони будуть займати. На правому і лівому кінцях відзначте відстань, рівну довжині черешка - такий розмір найменшої горошини зліва і двох - справа. Потім отчертите три рівних відрізка, довжина яких удвічі більше довжини попередніх ділянок.
3
Залишилося простір розділіть на 3 відрізка однакової довжини і 1 - в два рази менше. Зітріть допоміжну осьову лінію, залишаючи тільки зарубки, що позначають розмір горошин. Намалюйте стулки стручка.
4
Накресліть всі горошини. Вони повинні бути круглої форми. На цьому етапі краще не користуватися циркулем або трафаретами. Постарайтеся намалювати кола від руки. Спочатку накресліть квадрати. Причому права сторона квадрата повинна злегка нашаровуватися на ліву сторону наступної фігури. У міру руху до правого кінця стручка це нашарування стає все значніше. Потім закруглите кути квадратів і зітріть їх, залишивши обриси кіл.
5
За допомогою ластику ослабте олівцеві лінії начерку. Розфарбуйте малюнок якими фарбами. Щоб горошина виглядала об'ємною, потрібно правильно розподілити тіні і півтіні на її поверхні. На лівий бік кулі, поруч з його контуром нанесіть суміш зеленого, коричневого і синього кольорів. Наступна смуга - суміш трав'яного і коричневого. Ще ближче до центру - трав'яний у поєднанні з охрою. Блик на горошині залиште незакрашенним, фарбу навколо растушуйте, щоб пляма не було різко окреслено.
6
Внутрішню сторону стручка залийте поєднанням зеленого, охри і блакитного. Уздовж стулок проведіть лінії жовто-зеленого. Зовнішню сторону стручка розфарбуйте трав'яним з додаванням блакитного.