Як намалювати людини фарбами. Як малювати обличчя людини акрилом.

Для малювання портрета людини підійдуть самі різні фарби - акварель, акрил, гуаш, темпера, олія. Залежно від того, який матеріал ви вибрали, буде змінюватися техніка роботи над портретом.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - кисті;
  • - фарби;
  • - палітра.
Інструкція
1
Зробіть начерк. Якщо ви збираєтеся малювати портрет аквареллю, акрилом або гуашшю, ескіз можна намалювати простим олівцем. Перед роботою в кольорі олівцеві лінії потрібно буде зробити світліше за допомогою гумки. Якщо ви віддаєте перевагу темперу або масляні фарби, картину доведеться починати з подмалевка. Зробіть ескіз роботи олівцем на окремому аркуші, прорахуйте пропорції людини. Перенесіть ці розрахунки на папір або полотно.
2
подмалевок для темперного портрета робіть відтінком темпери, який є у всіх елементах малюнка. Відтінок повинен бути світлим, щоб згодом його можна було підсилити або перекрити. Для картини маслом подмалевок зручніше буде зробити акриловими фарбами. Позначте основні форми фігури і нанесіть падаючу тінь.
3
Спосіб роботи в кольорі залежить від фарби, яку ви обрали. Якщо це акварель, розбавлений акрил або гуаш, зафарбовувати малюнок потрібно широкими заливками. Починайте з ділянок тіла, які не закриті одягом. Визначте найбільш світлий відтінок, який видно на шкірі. Змішайте такий же в палітрі. Постарайтеся відразу ж намішати достатньо фарби, щоб її вистачило на малюнок і не довелося заново підбирати поєднання кольорів.
4
Потім створіть відтінок тіней на шкірі. Широкій пензликом розподіліть перший колір по малюнку. Коли він трохи підсохне, нанесіть плями тіні. Таким же способом залийте одяг людини. Після цього розфарбуйте особа, використовуючи пензлики поменше. Чи не промальовувати особа до кінця, досить лише нанести основний відтінок і півтіні на щоках, скронях, підборідді, поруч з переніссям.
5
Візьміть тонкі пензлики і прорисуйте всі півтіні і власні тіні на тулуб і голові людини. При цьому важливо не тільки передавати форму тіла, але і враховувати зміну відтінків як одягу, так і шкіри. Вони впливають на забарвлення один одного, тому на червоній сорочці, наприклад, в тінях буде помітна синява брюк. А на обличчі буде теплий червонуватий рефлекс від сорочки.
6
Щоб малюнок вийшов живим, не забудьте про відблиски. На шкірі вони не завжди з'являються, а ось на волоссі і очах обов'язково потрібно залишити ні зафарбований ділянку білого паперу.
7
При роботі темперою вам доведеться не створювати великі заливки, а працювати «від шматка». Тобто маленькими мазками повністю промальовувати одна ділянка і тільки після цього переходити до наступного. Якщо ж ви малюєте людини олійними фарбами, звертайте увагу на ступінь прозорості відтінків, які ви збираєтеся змішувати. Ця інформація є на упаковці фарби. Це особливо важливо при підборі кольору шкіри - якщо ви змішайте прозору фарбу з кроющей, колір вийде важким, неприродним.