Як визначити ємність батареї. Як, чим перевіряти ємність батарейки телефону.

Ємність є одним з основних показників якості акумуляторних батарей, який показує кількість енергії, що міститься в них. В процесі експлуатації ця енергія зменшується. Визначити, скільки ще прослужить батарея, можна кількома способами.
Інструкція
1
Для визначення ємності батареї необхідно придбати спеціальний пристрій або попросити його у своїх знайомих. Далі дійте наступним чином. Повністю зарядіть батарею, а потім, використовуючи струм, розрядите її. Засічіть час, протягом якого відбуватиметься розряджання.
2
Проведіть розрахунок, який дозволить вам дізнатися ємність батареї. Силу струму, використану для розрядки акумулятора, помножте на час, витрачений на її повне спустошення. Твір цих двох величин - і є кількість енергії, яке може містити батарея. Майте на увазі, аналогічним чином ви можете визначити ємність абсолютно будь батареї, в тому числі і автомобільного акумулятора і звичайної батарейки.
3
Скористайтеся ще одним способом дізнатися ємність батареї. Але, врахуйте, для цього вам знадобиться спеціальна схема, за допомогою якої можна розрядити батарею через резистор при величині напруги, що не перевищує 1 вольт. Далі розрахуйте силу струму за формулою: I = U/R. Для реєстрації часу розряду використовуйте звичайний секундомір або годинник.
4
Будьте уважні, використовуючи даний спосіб. Постарайтеся, щоб батарея повністю не розрядилася. Щоб уникнути цього використовуйте твердотельное реле, за допомогою якого можна відключити батарею саме в той момент, коли величина напруги знизиться до мінімальної позначки.
5
Одним же з найпростіших способів визначення ємності батареї є інформація про пристрій, зазначена на бирці виробника. Візьміть в руки вашу батарею і ретельно огляньте її поверхню, на якій повинна бути відображена вся необхідна інформація для експлуатації пристрою. У разі, якщо наклейки немає або вона затерта, виконайте операції, описані вище.