Як вибрати зволожувач повітря.

Для коригування вологості повітря в приміщенні необхідно вибрати зволожувач повітря. Всі моделі цих пристроїв діляться на три основних типи: традиційні, парові і діючі з застосуванням ультразвуку.

Вологість повітря - одна з найважливіших характеристик, визначальна комфортність приміщення. Від вологості повітря залежать частота дихання, стан шкіри, слизових оболонок очей та органів дихання. Оптимальною вологістю вважається рівень у 70%. Однак при включеному опаленні вона може падати до 35-40%. Це призводить до більш високої вразливості організму людини до хвороботворних мікробів, що особливо небезпечно для літніх людей і дітей, а також домашніх тварин. Крім того, сухе повітря згубно впливає на дерев'яну меблі - вона розсихається і тріскається. Для цілого ряду кімнатних рослин нормальною є вологість повітря в 90%.

  1. Традиційний зволожувач пропускає повітря через ряд зволожених фільтрів. Плюси такої системи в тому, що повітря зволожується найбільш природним чином, очищаючись при цьому від пилу. Вологість повітря не може перевищити оптимальні 70%, адже більше вологи повітря просто не візьме з фільтрів. Головний мінус - необхідність заміни фільтрів. Раз на 3 місяці або раз на півроку, але міняти їх доведеться. Багаторазові фільтри існують, але відрізняються значно вищою ціною. Ще один недолік - низька потужність. На велике приміщення її може просто не вистачити.
  2. Парові зволожувачі простіше інших по конструкції, що гарантує високу надійність і довговічність, а також низьку ціну. Вони можуть використовувати будь-яку воду, нагріваючи її для більш успішного випаровування. Будь-які видаткові елементи відсутні, зволожувач легко очищається від накипу. Основний недолік таких фільтрів - високе енергоспоживання, необхідне для нагрівання води. До того ж вся ця потужність йде на нагрівання повітря в приміщенні, що не завжди бажано.
  3. Ультразвукові зволожувачі - це вид пристрою, який воліють покупці, охочі вибрати зволожувач повітря. Вони поєднують простоту відходу з ефективністю. Їхній єдиний мінус - вода випаровується разом з усіма домішками, а значить, що містяться в ній речовини будуть осідати в приміщенні. А значить, заправляти зволожувач слід дистильованої або хоча б пом'якшеною водою.