Як вивести плями чаю. плями від чаю Як вивести.

Побутові плями - найчастіша причина псування одягу і предметів інтер'єру. Плями від багатьох харчових продуктів і напоїв, у тому числі - від чаю, досить складно вивести, і існує маса народних і перевірених способів виводити ці плями. Жовті плями від пролитого чаю на скатертини і одягу можуть назавжди зіпсувати річ, завдяки вмісту в чаї дубильних речовин - Танніну, і відіпрати такі плями непросто. Прання врятує річ з чайними плямами, якщо прокип'ятити тканина з додаванням персолі, однак сьогодні практично ніхто не кип'ятить білизна.
Інструкція
1
Щоб вивести плями від чаю без прання і кип'ятіння, візьміть забруднений білу скатертину з бавовни або льону, після чого змочіть губку в нашатирному спирті і протріть цією губкою скатертину.
2
Сліди від чаю змивайте на тканину або папір, підготовлену заздалегідь. Очистивши тканину, приготуйте розчин лимонної кислоти в воді, в концентрації 10%, і обробіть ним очищене місце на скатертини. Залиште лимонний розчин на скатертини на 15 хвилин, після чого змийте. Нашатир і лимонна кислота допомагають тільки в тому випадку, якщо очистити потрібно білу натуральну тканину.
3
Якщо ж ви забруднили чаєм кольорову тканину, приготуйте розчин бури (10%) і окремо заготуйте слабкий розчин лимонної кислоти в концентрації 5%. Додайте в лимонний розчин невелика кількість повареної солі. Обробіть тканину по черзі розчином бури і лимонною кислотою, а потім відразу сполосніть її в холодній воді.
4
Більше дбайливого догляду потребують шовкові і вовняні тканини. Щоб ліквідувати з таких матеріалів чайні плями, змочіть ватяний тампон в теплом гліцерині і протріть тканину. Зачекайте 15 хвилин і прополощіть тканину в теплій воді, а потім висушіть на рушник. Дві чайні ложки гліцерину можна змішати з половиною чайної ложки нашатирного спирту (10%), а цією сумішшю протерти забруднену тканину.
5
Також у видаленні чайних плям зарекомендувала себе щавлева кислота. Змішайте чайну ложку щавлевої кислоти і дві чайних ложки лимонної кислоти в склянці води. Обробіть тканину отриманим розчином і змийте.
Зверніть увагу
Як вивести пляму від чаю. Практично всі чайні плями відпираються під час звичайного прання. Плями від міцного або зеленого чаю можуть зажадати повторної прання. Перед виведенням плями від чаю, річ слід попередньо замочити на 2 години. Як вивести пляму від кави. Якщо є можливість, кавове пляма слід запрати відразу, як тільки воно з'явилося.
Корисна порада
Після цього двічі прополіскують в теплій і один раз в холодній, злегка підкисленою оцтом воді. Вивести старі плями від чаю можна, розчинивши в склянці води 2-3 грами щавлевої кислоти і ретельно протерши забруднення цим розчином. Чайні плями на білій тканині можна вивести перекисом водню або кількома краплями лимонного соку, після чого річ випрати і прополоскати в теплій воді.
Часто після урочистого чаювання на красивій білосніжній скатертині або серветці залишаються чайні патьоки. Такі плями дуже стійкі, їх важко вивести через присутність дубильного речовини - таніну. Існує цілий ряд способів боротьби з такою проблемою. Напевно, який-небудь з них вам допоможе.
Вам знадобиться
  • Відбілювач, гліцерин, бура, нашатирний спирт, лимонний сік.
Інструкція
1
Насамперед, виперіть біле столове білизну з відбілювачем. В деяких випадках цього може бути достатньо. Якщо плями залишилися або забруднені речі з кольорового матеріалу, то розведіть спирт наполовину з водою і обробіть пляма. Після виперіть.
2
Для білих тканин використовуйте перекис водню - протріть забруднене місце 3% розчином. Можете замість перекису водню скористатися лимонним соком. Видавіть на ватку кілька крапель і промокніть пляма. Після періть як звичайно.
3
Старі плями від чаю легко видаляються сумішшю гліцерину і нашатирю. Зробіть розчин з чотирьох частин гліцерину та однієї частини нашатирного спирту. На світлих тканинах достатньо одного гліцерину Змастіть теплим розчином забруднені місце, через півгодини промийте водою і висушіть рушником.
4
В деяких випадках може допомогти бура - протріть пляму ватою, змоченою 10% розчином бури. Потім чайне пляма змочіть розчином лимонної кислоти і через кілька хвилин змийте водою.
5
Застарілі плями чаю на білому столовому білизну або одязі можна видалити щавлевої кислотою. Розчиніть половинку чайної ложки в склянці води і обробіть пляма. Потім речі виперіть, додавши у воду пару ложок нашатирного спирту.
Зверніть увагу
Перед застосуванням будь-яких речовин спочатку випробуйте їх дія непомітних ділянках: на кишені, підгинаючи, з країв. Деякі хімічні речовини можуть змінити колір або структуру тканини.
Корисна порада
Виводите плями з вивороту, підклавши під тканину серветку. Спочатку змочіть ватним тампоном місце біля плями, а потім поступово переходите від краю до середини. Так пляма не розпливеться.