Як не заразитися вітрянкою від дитини.

В дитинстві вітряна віспа переноситься порівняно легко, і через три тижні після початку хвороби малюк в зелених плямах повертається в школу або садок. З дорослими ж ситуація інша - висока температура та висипи, сліди від якої можуть залишитися на все життя, різні ускладнення. Якщо свого часу ви не перехворіли вітрянкою, необхідно вжити заходів, щоб не заразитися нею від дитини.
Вам знадобиться
  • - щеплення від вітряної віспи;
  • - «Ацикловір»;
  • - «Циклоферон».
Інструкція
1
Проти вітряної віспи розроблена вакцина, що дозволяє повністю убезпечити себе від хвороби або перехворіти в легкій формі. Роблять вакцину як дорослим, так і дітям старше року. Підлітки старше тринадцяти років і дорослі люди повинні отримувати вакцину дворазово, малюкам ж роблять щеплення один раз. Діяти вакцина починає протягом сімдесяти двох годин, так що, якщо у вас вдома з'явився хворий, має сенс зробити щеплення.
2
Постарайтеся звести до мінімуму контакти із заразою малюком. Передоручити турботу про нього дружину, бабусі з дідусем, тітці - людям, які встигли перехворіти на вітряну віспу. В цьому немає нічого ганебного, адже в іншому випадку вашим близьким доведеться доглядати за двома хворими.
3
Вітрянка - це хвороба, що передається повітряно-краплинним шляхом. Тому слід прийняти стандартні для профілактики таких захворювань заходи. Регулярно провітрюйте приміщення і носите марлеву пов'язку. Виділіть хворій дитині окремий посуд, рушник. Це дещо знизить ризик зараження. Якнайчастіше робіть прибирання, обробляйте предмети, з якими контактував хворий дитина, слабким розчином марганцівки.
4
Людині зі зниженим імунітетом набагато простіше заразитися, ніж здоровому. Постійно зміцнюйте імунну систему, їжте овочі та фрукти, приймайте вітамінні комплекси і добре висипайтеся. Звичайно, це не убезпечить вас повністю від ризику захворіти, але шансів у вітрянки буде менше.
5
Комплексний прийом «Ацикловіру» і «Циклоферону» може вберегти дорослого від вітряної віспи, навіть якщо той знаходиться в постійному контакті з зараженим дитиною. Зазвичай «Ацикловір» призначають пити протягом трьох тижнів хвороби дитини, «Циклоферон» ж приймають лише в перший тиждень, поки вітряна віспа заразна. Якщо ви вирішили убезпечити себе медикаментозним шляхом, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем з приводу ліків та їх дозування.
Вітряна віспа або вітрянка - це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом герпесу Varicella Zoster. До симптомів хвороби відносять свербіж, висипання і підвищену температуру. Незважаючи на високу контагіозність, захиститися від захворювання все ж можна.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - дезінфікуючі засоби;
  • - «Віферон» та інші противірусні препарати.
Інструкція
1
Щоб близьких не заразити вітрянкою або самому не інфікуватися, потрібно для початку дізнатися шляхи поширення цієї хвороби. Вірус вітряної віспи передається повітряно-краплинним шляхом, тобто при чханні, кашлі або навіть під час розмови. Інших способів передачі вітрянки немає, але вірус герпесу, що викликає цю хворобу, не стійкий до зовнішнього середовища (він швидко гине).
2
Джерело вітряної віспи - інфікована людина, причому, він ставиться заразним за декілька діб до того, як з'являється висип. Вся складність полягає в тому, що оточуючі не здогадуються, що ця людина - потенційна загроза їх здоров'ю, тому як насторожуючих симптомів немає.
3
Інфікований людина залишається заразним аж до підсихання кірочок на висипу. Тобто безпечним для оточуючих людей хворий стає лише тоді, коли перестають з'являтися нові висипання, а останні з них покриваються товстої скоринкою.
4
Основна міра профілактики - карантин. Рання діагностика вітряної віспи та своєчасна ізоляція інфікованого - гарантія того, що захворювання не пошириться за межі будинку.
5
Захистити людей, що живуть в одному будинку з інфікованим, від захворювання дуже складно. Тобто ймовірність заразитися вітряною віспою занадто висока. В деяких випадках родичам хворого призначають «Віферон» та інші противірусні препарати, які, крім усього іншого, ще й зміцнюють імунітет.
6
У приміщенні, в якому ізольований котра захворіла вітрянкою , регулярно проводите вологе прибирання з додаванням дезінфікуючих засобів. Обов'язково провітрюйте кімнату.
Зверніть увагу
Лікування вітряної віспи повинно проводитися під наглядом лікаря.
Корисна порада
До профілактичних заходів віднести можна і вакцинацію. За заявою медичних фахівців, щеплення від вітряної віспи забезпечує імунітет на шість років.