Як відключати зовнішній жорсткий диск.

Зовнішні жорсткі диски підключаються до роз'ємів USB. Аналогічно флешкам, вони вимагають безпечного відключення. В іншому випадку не гарантується збереження даних на диску, а також самого пристрою.
Інструкція
1
Завершіть роботу всіх додатків, що звертаються до знімного жорсткого диска. Дочекайтеся припинення звернень до нього (світлодіод на приладі повинен перестати блимати).
2
Якщо ви користуєтеся операційною системою Windows, знайдіть у правому нижньому кутку на панелі завдань значок з звумя зеленими стрілками. Натисніть на нього два рази, і з'явиться список пристроїв, підключених до інтерфейсу USB. Пошукайте у цьому списку знімний жорсткий диск, виділіть його, а потім натисніть кнопку «Зупинити». Дочекайтеся повідомлення про те, що тепер пристрій можна безпечно відключити. Не зупините помилково інший USB-пристрій, наприклад, Bluetooth-брелок, GPRS- або 3G-модем, принтер.
3
В операційній системі Linux зупинити зовнішній жорсткий диск можна двома способами. Щоб скористатися першим з них, знайдіть прямо на робочому столі відповідний цьому пристрою значок, а потім натисніть на нього правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть пункт «Відключити» або аналогічний. Після цього знову викличте контекстне меню правою клавішею миші, а потім виберіть у ньому пункт «Витягнути».
4
Для відключення зовнішнього жорсткого диска другим способом відкрийте консоль і виконайте команду su. Введіть пароль користувача root. Запустіть менеджер файлів Midnight Commander директивою mc. Перейдіть в папку mnt, розташовану в кореневій папці. Якщо ви не зможете знайти в ній свій зовнішній жорсткий диск, спробуйте відшукати його в папці media, також розташованої в кореневій папці.
5
Введіть команду umount з аргументом у вигляді назви зовнішнього жорсткого диска, наприклад, umount sda1. Дочекайтеся, поки світлодіод на ньому не припинить миготіння - він повинен згаснути або засвітитися постійно. Потім введіть команду eject з тим же аргументом, наприклад, eject sda1. Тепер світлодіод повинен згаснути, навіть якщо він до цього світився, а в знімному жорсткому диску повинен зупинитися двигун.
6
Тепер від'єднайте зовнішній жорсткий диск. Якщо він приєднується відразу до двох USB-портів, відключіть штекери від обох. Якщо ж він має зовнішній блок живлення, спочатку витягніть останній з розетки і лише потім від'єднайте накопичувач від USB-порту комп'ютера.
7
Трапляється, що зовнішній привід виявляється зайнятим тим чи іншим додатком, що не виходить закрити. Це, в свою чергу, унеможливлює і зупинку пристрою. Тоді для його безпечного від'єднання завершите роботу ОС і дочекайтеся відключення комп'ютера.
Дуже важливо правильно відключати зовнішні жорсткі диски . У неправильного відключення може не бути ніяких наслідків, але набагато більш імовірно, що частина даних загубиться. А якщо будуть пошкоджені важливі файли, то диск, можливо, доведеться форматувати.
Інструкція
1
В операційних системах сімейства Windows для відключень зовнішніх жорстких дисків і флеш-карт існує спеціальна програма, яка так і називається «Безпечне вилучення пристрою». Як тільки зовнішній накопичувач підключається до USB-порту, вона автоматично запускається. Іконка програми знаходиться в треї. Клацніть по ній лівою кнопкою миші.
2
Після клацання мишею відкриється меню, що містить пропозиції з вилучення всіх зовнішніх USB-пристроїв. Натисніть мишею на тому пристрої, який потрібно відключити.
3
Трохи почекайте, поки система завершує роботу із зовнішнім жорстким диском. Як тільки всі операції читання і запису будуть закінчені, з'явиться попередження про те, що обладнання може бути видалено. Тепер USB-провід можна висмикнути, не побоюючись пошкодження даних.
4
Буває, що в роботі Windows трапляються неполадки, і значок «Безпечне вилучення пристрою» з трея пропадає. Щоб повернути його, натисніть «Пуск» -> «Панель управління», потім виберіть «Пристрої та принтери» або «Диспетчер пристроїв». Там знайдіть жорсткий диск, який хочете відключити. Клацніть по ньому правою кнопкою миші, відкрийте «Властивості». Можна дістатися до пристрою інакше: вибрати диск в папці «Мій комп'ютер» і відкрити «Властивості» звідти.
5
У вікні у вкладці «Політика» знайдіть пункт «Безпечне видалення пристрою» і виберіть його. Якщо ви не завжди відключаєте зовнішній жорсткий диск правильно, то, можливо, варто зупинити свій вибір на «Бистрому видаленні», яке зазвичай стоїть за умовчанням. При такому варіанті дані не кешируются, тому, якщо ви нічого не копіюєте, то можна просто відключати диск, не використовуючи «Безпечне вилучення».
Зверніть увагу
Під час роботи зовнішнього жорсткого диска частина інформації, яку потрібно на нього записати, іноді зберігається операційною системою в кеші. Навіть якщо користувачеві здається, що робота з зовнішнім пристроєм припинилася, на практиці це може бути зовсім не так.
Корисна порада
Якщо при спробі відключення пристрою з'являється підказка про те, що воно використовується, тому безпечно витягти його неможливо, то перевірте, чи не відбувається на нього запис, а також не відкриті чи файли, що знаходяться на цьому диску, в редагують програмах .