Як потрібно пити трави.

Лікарські рослини застосовують внутрішньо у вигляді відварів, настоїв, напарів, настоянок. Для приготування настоїв зазвичай використовують листя, квіти, стебла, нирки. Відвари і настойки роблять з коріння, кори, бульб, кореневищ.
Вам знадобиться
  • - лікарські рослини;
  • - окріп;
  • - термос;
  • - спиртсодержащие рідини.
Інструкція
1
Для приготування настою або відвару беруть подрібнену рослинну сировину і, заливши окропом у пропорції 1:10 або 1:20, ставлять на слабо киплячу водяну баню. Настої рекомендується нагрівати на повільному вогні протягом 15 хвилин, відвари - не менше 30 хвилин. Приготовлені препарати слід охолоджувати при кімнатній температурі: настій - 45-60 хвилин, відвар - 10-15 хвилин. Далі слід процідити і довести готову витяжку до потрібного об'єму кип'яченою водою.
2
Гарячий настій можна приготувати в термосі. Необхідну дозу рослинної сировини залийте окропом і залиште на ніч. Процідивши вранці, можна додати до фільтрату мед, сік лимона.
3
Також настій можна приготувати таким чином. Засипати траву в закриту посуд і, заливши окропом, залишити на 45-60 хвилин, добре закутавши. Потім вміст проціджують і поміщають в прохолодне місце.
4
Відвар також можна приготувати таким способом. Насипте траву в посуд і залийте прохолодною водою. Залиште на ніч при кімнатній температурі. Вранці настояне сировину поставте на вогонь і, довівши до кипіння, варіть під кришкою 5-7 хвилин. Знявши з вогню, настоюйте ще протягом 30-40 хвилин, потім процідіть.
5
Для приготування настоянок подрібнену сировину заливається 40-70% -ним спиртом і настоюється 14-21 день у теплому місці, періодично струшуючи. По закінченні настоювання рідку фракцію треба злити, рослинний залишок віджати. Готовий препарат повинен бути без каламуті. Приймати від 10 до 30 крапель за прийом. Зазвичай на 20 грамів сировини беруть 100 мл алкогольної рідини і отримують 20% -ву настоянку. Зберігання - до декількох років, в темній скляному посуді.
6
Для приготування напарів використовують більш ніжні частини рослини - листя, квіти, плоди, траву. Сировина засипають у посуд, заливають окропом і ставлять в остигаючу духовку. Вранці напар проціджують, зберігається в холодильнику. Перед вживанням розігрівається.
7
Соки з свіжозібраного лікарської сировини одержують за допомогою преса або соковижималки. Пити можна як у свіжому вигляді, так і законсервувати за допомогою спирту, цукру чи олії.
Зверніть увагу
Настої, відвари, напари швидко закисають, особливо в літній час. Тому готувати їх слід на 1-2 дні, за умови зберігання в холодильнику.