Як давати вітамін D немовлятам. Як давати немовлятам вітамін а.

Практично кожному грудничку педіатри призначають вітамін Д, особливо дітям, народженим в осінньо-зимовий період. Цей захід потрібна для профілактики і лікування рахіту. Давати дитині розчин вітаміну потрібно в певний час доби і строго в дозуванні, зазначеної лікарем.
Інструкція
1
Вітамін Д життєво необхідний організму, але виробляється тільки під час перебування на сонці. Підросла дитина зможе отримувати його і з їжі - печінки, морепродуктів, сиру і сиру. Але для немовляти, особливо в осінньо-зимовий період, потрібен альтернативний джерело вітаміну Д. Інакше в бурхливо зростаючому організмі порушиться обмін кальцію і фосфору, почнеться деформація кісток або негативні зміни в роботі багатьох органів і систем.
2
Розчин вітаміну Д можна давати малюкові протягом усього осінньо-зимового періоду - в місяці, у назві яких є буква «Р». Однак якщо лікар прописав вам не профілактичну, а лікувальну дозу вітаміну, робіть тижневу перерву після кожного місяця прийому.
3
В аптеках продається два види вітаміну - масляний розчин Д2 і водний розчин Д3. Зазвичай педіатри радять віддати перевагу водного розчину - він не так токсичний, як масляний, легше переноситься дітьми, добре засвоюється. А також Д3 стимулює вироблення в організмі власного провітаміну Д.
4
Давати малюку вітамін Д бажано в першій половині дня. Після або під час їжі капніть в ложку 1 або 2 краплі - залежно від призначення лікаря, додайте води і дайте випити дитині. Якщо малюк харчується дитячою сумішшю, не забудьте сказати про це педіатра. В замінниках грудного молока зазвичай вже є деяка кількість вітаміну Д - лікар врахує його при розрахунку необхідної для вашої дитини дози.
5
Якщо доза невелика або якщо ви взагалі забуваєте дати дитині вітамін Д, швидше за все, у малюка почнеться рахіт. Педіатри зізнаються - тією чи іншою мірою це захворювання зустрічається практично у всіх дітей до року. Якщо вчасно діагностувати рахіт і почати його лікування, всі симптоми пройдуть безслідно. Хвороба лікується вітаміном Д в комплексі з іншими засобами. Пам'ятайте, що не можна давати цей препарат, не порадившись з лікарем і не зробивши аналізи на вміст у крові кальцію і фосфору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OthbtM-yCOU