Як вилікувати хом'яка.

Жодна жива істота не застраховане від хвороб. Хом'яки не виняток. Щоб у разі потреби допомогти своєму вихованцеві, треба, принаймні, знати, яким захворювань схильні ці звірята.
Інструкція
1
Якщо за щокою у хом'ячка щось застрягло або тварина поранило цю область, намагаючись засунути якийсь гострий предмет, може виникнути запалення защічних мішків. Не намагайтеся самі звільнити від нього хом'ячка і не чекайте, що все пройде і розсмокчеться. Запалення буде тільки посилюватися, а наслідки можуть бути дуже сумними. Тому при першій же підозрі на запалення зверніться до ветеринарного лікаря.
2
Мокрий низ живота у тварини - тривожний симптом. Але, можливо, це просто понос. Виключіть з раціону харчування соковиті корми. Давайте черствий хліб, трохи вареного рису, вівсяні пластівці. Заваріть ромашку. Потроху вливайте відвар за допомогою піпетки в рот тварини.
3
«Мокрий хвіст» - це вже не простий пронос, який легко вилікувати. При цьому захворюванні водяниста діарея супроводжується втратою апетиту, зневодненням, ректальним кровотечею. Тварина стає дратівливою. Хвороба дуже заразна. Буквально в перші 1-3 дні помирає до 90% хворих тварин. Причиною смерті є зневоднення. Навіть при вчасно розпочатому інтенсивному лікуванні 50% тварин всеж гине. При перших же ознаках захворювання зверніться до ветеринарного лікаря. Правильне і вчасно розпочате лікування допоможе хом'яку вижити. Зазвичай лікар призначає антибіотики. Деякі з них мають протипоказання, тому не намагайтеся вилікувати тварина самі.
4
У молодих хом'яків досить часто зустрічається лімфоцитарний хоріоменінгіт. Симптоми захворювання мало помітні, але воно може передаватися людині. Збалансований раціон допомагає уникнути захворювання.
5
Хом'яки дуже сприйнятливі до зміни погодних умов. Чхання, загноїлися очі, гучне дихання - це ознаки застуди. Поставте клітку з хом'ячком ближче до джерела тепла. Температура повітря повинна бути 23-25 градусів. Заваріть ромашку. Змочіть шматочок булки у відварі і постарайтеся згодувати його хом'яку. На перших порах це може допомогти. Однак якщо поліпшення не настає або до первинних ознаками захворювання приєдналися хрипи, то це вже схоже на пневмонію. Зверніться по допомогу до ветеринарного лікаря і чим швидше, тим краще.
6
Якщо ваш вихованець малорухомий, і ви помітили, що він видужує - це тривожна ознака. Можливо, у нього починається ожиріння, а це може призвести до закупорки судин і навіть до зупинки серця. Купуйте бігове колесо, це ефективний метод профілактики ожиріння. У вечірні години, коли тварина найбільш активно, випускайте його з клітки побігати. Чи не перегодовуйте свого вихованця. Дорослий хом'ячок на добу з'їдає близько 2 столових ложок корму. Дотримуйтеся цієї норми.