Як швидше навчити говорити папугу.

Деякі види папуг здатні запам'ятати не більше дюжини слів, в той час як інші - кілька десятків фраз і навіть вивчити пісеньки. Проте багато що залежить від майстерності і терпіння «вчителя», який буде займатися з птахом.
Інструкція
1
Навчити вимові коротких або довгих слів можна як самця, так і самку. Якщо у вас вдома живуть два або більше папужок, слід проводити «уроки» з кожним птахом окремо. Навчати її «людської» мови повинен той, до кого з родини птах із задоволенням йде на руки, бере їжу з долоні і т.д. Крім того, людина повинна володіти врівноваженим характером, який би в процесі методичного повторення одних і тих же слів не міг дозволити собі вдарити по клітці або розкричався на птицю.
2
Чим молодший вік вашого улюбленця, тим простіше буде навчити його. Щоб ваш пернатий друг швидше заговорив, приділяйте час занять щодня. Найкраще розбити їх на 2-3 підходи по 10-15 хвилин. Важливо, щоб в ці відрізки часу в приміщенні, де проходять «уроки», було тихо, так як папуги дуже легко відвернути навіть ледь вловимим звуком. Тримайте напоготові смачні ласощі для улюбленця, адже коли він вивчить своє перше слово, йому належить приз за довгі старання.
3
Почніть з одного-двох легких слів, які б складалися з двох складів і включали в себе звук «р», наприклад, «привіт». Вимовляєте його раз за разом в одному і тому ж тоні, роблячи однакові за тривалістю паузи. Чим менше часу пройде між останніми заняттями, тим більше шансів швидкого запам'ятовування звуків. Час від часу ви можете включати папузі магнітофонний запис власного голосу, але робити це потрібно нечасто і строго після (а не замість) того, як ви поговорите з птахом «живцем».
4
Ще один важливий момент: якщо ви хочете навчити папугу говорити слова чи фрази, доречні в тій чи іншій ситуації, намагайтеся вимовляти їх в потрібний момент. Бажаєте, щоб пернатий друг вітав вас або прощався? Щоразу, входячи в будинок, повторюйте «привіт» («здрастуй», «доброго ранку», «Які люди!» І т.д.), а йдучи - «поки» («до скорого», «приходь ще») . Даючи їжу, можна привчити його смішний фразі, пов'язаної з годівлею, наприклад «Погодуйте мене!» І т.д.
Більшість фахівців вважає, що папуги схильні розмовляти з людьми, так як ми викликаємо у них симпатію, і пернаті мимоволі реагують на нашу мову. Людський голос провокує на вимову слів незалежно від того, чи звертається людина до папузі або люди просто розмовляють між собою.
Інструкція
1
Вчити папуги розмовляти повинен завжди один і той же чоловік, який проводить з птахом багато часу і якому вона довіряє. Також це має бути жінка чи дитина, так як папуги сприймають краще високі голоси.
2
Починати навчання слід тільки тоді, коли птах до вас звикла і спокійно сідає на руку. Щоб птах початку вам довіряти ще більше, при навчанні звертайтеся з нею дуже ласкаво.
3
Під час тренування кімната повинна бути ізольована від сторонніх звуків. Тому вимкніть телевізор, радіо, закрийте вікна. Папуги дуже цікаві птиці і в процесі навчання можуть відволікатися на різні шуми.
4
Проводьте навчання завжди в один і той же час вранці і ввечері. Урок в середньому повинен триває 15-20 хвилин.
5
Починайте навчання з простих слів. Щодня, краще в ранкові години перед годуванням, вимовляєте рівним голосом голосно і чітко якесь слово, наприклад, ім'я папуги . Вашої пташці в перший раз легше буде запам'ятати коротке слово. Тому спочатку навчайте словами, які складаються з двох складів. Папуги з голосних звуків найкраще запам'ятовують «а» і «о», а з приголосних «т», «п», «р», «к». Слова, яким ви навчаєте папуги , повинні відповідати ситуації. Наприклад, входячи в кімнату, скажіть: «привіт», а якщо ви йдете - «поки». В якості міри безпеки навчіть птицю говорити номер вашого телефону або адресу проживання. Це може допомогти їй повернутися, якщо вона випадково вилетить у відкрите вікно.
6
Займайтеся з птахом постійно, щоб розвинути її здібності. Не вживайте при папугу вирази, які ви не хочете, щоб вони вимовляли. Здатна пташка швидко засвоює всі слова і безпомилково їх виголошує.
7
Можете записати ваші заняття і включати їх папузі. Це допоможе птахові надолужити упущені моменти, а також повторити пройдене. Тільки враховуйте те, що вам необхідно бути присутнім в кімнаті, інакше папуга буде розмовляти тільки тоді, коли кімната буде порожня.
8
Не закривайте клітку з папугою покривалом під час уроків. Птах не зможе сконцентруватися і, швидше за все, засне.
9
Не кричіть і не ображайте птицю, якщо у неї нічого не виходить. При постійних заняттях з часом у вас все вийде.