Як швидко вилікувати нежить.

Нежить періодично з'являється в житті людини і доставляє йому купу неприємних моментів. Закладеність носа, неможливість нормально дихати, постійне використання носової хустки - все це вибиває з колії і не дає нормально вчитися і працювати. Грамотне лікування нежитю сприятиме швидкому одужанню від цього неприємного захворювання.
Вам знадобиться
  • - морська сіль;
  • - лікарські препарати;
  • - носові хустки.
Інструкція
1
Правильно висмарківаться. Звільняти ніс від скупчилися соплів необхідно, але не перестарайтеся з цим. Обов'язково закривайте одну ніздрю, щоб зменшити ризик ураження гайморових пазух і розвитку гаймориту. І не сякатися занадто сильно - це може привести до розриву судин і носового кровотечі. Використовуйте одноразові носовички, т.к. тканинні значно менш гігієнічні.
2
Лікуйтеся сучасними препаратами. На даний момент всі кошти на ринку засобів проти нежитю можна розділити на судинозвужувальні, масляні і сольові. Препаратами першої групи не можна користуватися довше трьох днів, так як це може привести до набряку слизової; при цьому людина просто не може перестати вживати ці кошти, постійно відчуваючи закладеність носа. Але варто визнати, що в той же час ці краплі та спреї є найефективнішими для усунення нежитю. Досить бризнути їх собі в ніс на ніч або перед важливою зустріччю на роботі, і через пару хвилин від нежитю не залишиться й сліду. До таких препаратів належать «Назівін», «Ксімелін», «Тизин» та ін. Сучасні засоби з цієї групи часто комбінуються з масляними компонентами, щоб надавати менш шкідливий вплив на слизову носа.
3
Промивайте ніс морською водою. Препарати, що представляють собою растор морської солі, в даний час дуже популярні. До них відносяться «Салін», «Фізіомер», «Долфін», ціна на ці кошти коливається в широкому діапазоні від 100 до 1000 рублів. Промивати такими ліками ніс дуже корисно, т.к. в солі міститься маса мікроелементів, сприяють оздоровленню організму і посиленню імунітету. Нічого страшного не трапиться, якщо ви приготуєте подібний розчин самі, змішавши кип'ячену воду і морську сіль з аптеки. Наберіть цю рідину в грушу, нахиліть голову і влийте в одну ніздрю. Ви здивуєтеся, скільки всього виллється при цьому з іншою! Обов'язково застосовуйте препарати цієї групи, якщо нежить вразив вашої дитини. Діти, особливо маленькі, не вміють ретельно висмарківаться, і таке промивання запобіжить розвитку гаймориту.
4
Якщо ж із симптомів простудного захворювання у вас присутня не тільки нежить, застосовуйте комбіновані препарати для лікування застуди («Колдрекс», «Колдакт»). Але не дуже захоплюйтеся! Пам'ятайте, що нежить - це свідчення того, що ваш організм впевнено бореться з чужорідними бактеріями, які потрапили в нього. Запобігти його цілком реально, приймаючи вітаміни в міжсезоння і одягаючись по погоді.