Як навчитися програмувати.

Програмування приваблює і цікавить багатьох сучасних людей, особливо - молодих і початківців фахівців, які тільки починають обирати майбутню професію. Вони нерідко встають перед питанням - з чого почати у вивченні програмування? Якщо ви вирішили навчитися програмувати, не варто здійснювати поширену помилку - не беріться відразу за складні системи та мови (наприклад, Сі). Почавши із занадто складної мови, ви можете сформувати неправильне враження про програмування в цілому. Початківцям рекомендується працювати з найпростішими системами - наприклад, вчитися писати програми в Бейсік. Вивчення цієї мови дозволить в короткі терміни добитися хороших результатів. Засвоїти PureBasic нескладно - цей універсальний компільований мова, що має широкі можливості, допоможе вам зрозуміти основи програмування і вдосконалювати свої вміння в подальшому.
Інструкція
1
Встановіть PureBasic на комп'ютер і запустіть програму, відкривши редактор IDE. Для русифікації програми скачайте русифікатор і завантажте його в програму, перевіривши розділ налаштувань, що відповідає за мову.
2
Щоб написати найпростішу програму в PureBasic, вставте у вікно редактора наступний рядок: MessageRequester ("Заголовок", "Текст")
3
Після цього в меню виберіть розділ "Компілятор» і натисніть «Скомпілювати». Ви побачите вікно з кнопкою тексту, викликане командою MessageRequester. Щоб дізнатися подробиці про кожну функції, наведіть на неї курсор і натисніть F1.
4
Щоб створити файл, здатний відкритися на будь-якому комп'ютері, в розділі «Компілятор» натисніть «Створити exe». Дайте виконуваного файлу ім'я і збережіть його на диску. Попередньо в меню компілятора виберіть розділ «Налаштування компілятора» і встановіть галочку на підтримці стилю WindowsXP.
5
Для створення віконного програми введіть в редактор наступний код:OpenWindow(1,200,250,200,50,"Окно",#PB_Window_MinimizeGadget)CreateGadgetList(WindowID(1))TextGadget(2,70,16,180,15,"Строка тексту ") Repeat Event = WaitWindowEvent () Until Event = # PB_Event_CloseWindowEnd
6
Ви побачите відкрилося просте вікно додатка. Перша функція коду OpenWindow створила безпосередньо саме вікно, а числа позначають його ідентифікатор і положення щодо всіх країв екрану. Четверте число - ширина вікна, п'яте - висота вікна. В лапках ви бачите текст, який відображається всередині вікна. Команда Event_CloseWindow і End завершить роботу програми.
7
Для того, щоб створити програму з екранною кнопкою, яку можна натиснути, введіть наступний код: OpenWindow (1,0,0,200,90, "Заголовок вікна", # PB_Window_MinimizeGadget | #PB_Window_ScreenCentered) CreateGadgetList (WindowID (1) ) ButtonGadget (2,64,30,80,25, "Кнопка") Repeat Event = WaitWindowEvent () Gadget = EventGadget () If Event = # PB_Event_Gadget And Gadget = 2 \ MessageRequester ("Повідомлення", "Була натиснута кнопка") EndIf Until Event = #PB_Event_CloseWindowEnd
8
Команди тут означають те саме, що й у вищеописаному коді. If і And - команди, які роблять можливим натискання кнопки. EventGadget - команда, яка повертає ідентифікатор гаджета стався події, і функція If перевіряє наявність події.
9
Також ви можете створити програму, яка здатна створювати файли. Для цього введіть код в редактор: If CreateFile (1, "C: \ Test.txt") WriteString (1, "Рядок тексту") CloseFile (1) EndIf
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dL56_iqRGKg
Програмування не віднесеш до умінь, освоїти які простіше простого. При відсутності математичного таланту і постійної роботи над розвитком своїх здібностей, навряд чи ви зможете навчитися швидко програмувати. Для придбання цієї навички доведеться докласти чимало зусиль.
Інструкція
1
Постійно тренуйте пам'ять. Це допоможе вам розвивати свої здібності з програмування - прискорити процес усвідомлення вимог і цілей написання, навчитися в короткі терміни узагальнювати весь масив необхідної інформації і розглядати всі можливі варіанти забезпечення працездатності готової програми. Програмісти мислять особливим чином. Вони намагаються впорядкувати й структурувати отримані дані, як можна більш швидко провести аналіз і зробити корисні для подальшої роботи висновки. Вирішуйте кросворди та логічні головоломки, читайте книги і грайте в шахи, щоб зміцнити пам'ять і розвинути здатність швидко і продуктивно мислити.
2
Кращий спосіб навчитися швидко програмувати - це постійна практика, навіть якщо пізнання в цій області вельми і вельми скромні. Почніть з написання базових, легких програм. Цінний досвід і вміння застосовувати знання на практиці неможливі без неодноразових спроб і виправлення власних помилок. Тоді навчання вмінню швидко програмувати дасть якісні результати. Навіть кваліфікованому фахівцю з великим стажем роботи потрібно постійно підвищувати продуктивність своєї праці і прискорювати процес написання програм.
3
Користуйтеся досвідом колег. Спілкування з іншими програмістами - теж свого роду навчання. Практичне навчання куди швидше, ніж вивчення однієї лише теорії. Радьтеся з ними з приводу раціоналізації процесу програмування, читайте їх програми і обговорюйте написання власних. Так ви дізнаєтеся про нюанси програмування набагато більше і навчитеся програмувати швидше. До того ж, поради колег допомагають самовдосконалюватися і поглянути на власні помилки з боку, що буває досить корисно для розвитку.