Як витягнути відеокарту.

Відкрите в стаціонарних і мобільних комп'ютерах можуть зіпсуватися з кількох причин. Найчастіше відмова обладнання є наслідком сильного перегріву. В таких ситуаціях важливо швидко замінити зіпсоване пристрій.
Вам знадобиться
  • - набір викруток;
  • - металева лопатка.
Інструкція
1
Почніть з вилучення діючої відеокарти. В стаціонарних комп'ютерах даний процес здійснюється без особливих проблем. Відключіть кабель, що йде до системного блоку. Ніколи не виконуйте операції з пристроями, що не відключивши комп'ютер від електромережі.
2
Викриття кілька гвинтів, розташованих на задній стороні системного блоку. Після цього зніміть ліву стінку. Обов'язково відключіть кабель, що з'єднує відеоадаптер і монітор.
3
Акуратно відсуньте засувку, яка утримує відеокарту в слоті. Вийміть обладнання. Підключіть до материнської плати нову відеокарту. Виконайте збір системного блоку.
4
При роботі з мобільними ПК даний процес трохи ускладнюється тим, що отримати доступ до певних внутрішнім пристроям порівняно непросто. Для початку вимкніть ноутбук від мережі змінного струму та вийміть акумуляторну батарею.
5
Переверніть мобільний комп'ютер. Викриття абсолютно всі доступні шурупи. Деякі з них підтримують кришки відсіків, де розташовані модулі оперативної пам'яті, жорсткий диск і DVD-привод. Вийміть зазначені пристрої.
6
Отсоедините підставу ноутбука від основної частини корпусу. Спочатку трохи підніміть стінку і за допомогою пінцета від'єднайте шлейфи. Для відкриттів корпусу краще використовувати металеву лопатку. Це запобігти виникненню подряпин.
7
Знайдіть відеокарту мобільного комп'ютера. Вийміть цей пристрій. Встановіть новий відеоадаптер. Зберіть ноутбук.
8
При першому включенні комп'ютера запустіть систему в безпечному режимі. Видаліть всі драйвери, призначені для роботи з відеокартами. Перезавантажте обладнання. Встановіть нове програмне забезпечення, необхідне для стабільної роботи недавно встановленого відеоадаптера.
Ноутбук - зручний помічник і компаньйон сучасної людини. Він менш портативний, ніж смартфон або планшет, але зате дозволяє користуватися тими ж операційними системами, що і на настільних комп'ютерах. Конструкція і розташування компонентів ноутбука дозволили помістити їх у вельми обмежений обсяг.
Інструкція
1
Серце ноутбука - материнська плата. Вона сильно відрізняється від застосовуваної в настільному комп'ютері, але на ній розташовані ті ж компоненти: процесор, чіпсет, ОЗУ, ПЗУ з BIOS, годинник реального часу з батарейкою і ін. У більшості випадків процесор розташований в панельці, як і на материнській платі звичайного комп'ютера . А ось вентилятор на ньому - особливої конструкції. Він обдуває радіатор, що розташований не безпосередньо на процесорі, а на герметичній порожнистої мідної трубці, заповненій холодоагентом. Інший кінець цієї трубки приєднаний до полірованої пластині, притиснутою через термопасту або термопрокладку до процесора. Відгалуження від трубки ведуть до аналогічних пластинам інших розмірів, притиснутим до чипсету і відеокарті. Така система охолодження є дуже плоскою, що й потрібно в ноутбуці.
2
Відеокарта - теж незвичайна. Вона розташована не перпендикулярно материнській платі, а паралельно їй. Замість слотів для її підключення використані роз'єми. А роз'єм для підключення зовнішнього монітора знаходиться не на відеокарті, а на материнській платі. Модулі ОЗУ, для доступу до яких передбачена кришечка, відрізняються від застосовуваних в настільних комп'ютерах приблизно вдвічі меншою довжиною. Вони носять назву SO-DIMM. Іноді один з цих модулів розташований під клавіатурою, яку в цьому випадку легко зняти. Нетбук частина пам'яті може бути впаяна в материнську плату.
3
Жорсткий диск і привід DVD розташовані на знімних санчатах. Через перехідники вони підключені до роз'ємів на материнській платі. Конструкція цих вузлів обрана такою, що вони споживають порівняно малий струм і легко поміщаються в корпусі ноутбука. Невеликим вибрано і напруга їх живлення. Якщо в настільних комп'ютерах обидва вузла харчуються двома напругами (5 і 12 В), то в ноутбуці - тільки одним (5 В). В нетбуках знаходять застосування і твердотільні накопичувачі, іноді незнімні. А якщо в ноутбуці вийшов з ладу жорсткий диск старого типу, відсутній у продажу, машину можна завантажувати і з флешки.
4
Акумуляторна батарея підключена до материнської плати через роз'єм з контактами значного перетину. Контролер заряду автоматично запускає і припиняє її зарядку, перемикає ноутбук із зовнішнього на внутрішнє харчування і назад. Якщо в настільному комп'ютері вбудований блок живлення виробляє всі необхідні напруги безпосередньо з мережевого, то в ноутбуці це перетворення відбувається в два етапи. Зовнішній блок живлення виробляє одне напруга, що становить, в залежності від типу комп'ютера, від 12 (в нетбуках) до 19 В. Інші ж необхідні напруги виробляються з напруги блоку живлення або батареї перетворювачами, розташованими на материнській платі. Вентиляторів вузли харчування не мають.
5
Клавіатура і тачпад підключені до материнської плати шлейфами. В клавіатурі контролера немає, він розташований на материнської платі. В тачпаде же він є, як і в звичайній миші. Екран приєднаний через роз'єм джгутом з тонких проводів, поміщених в металізовану тканину, з'єднану із загальним проводом ноутбука. Вбудовані колонки, а також планка з кнопками управління і світлодіодами підключені звичайними проводами, або теж шлейфами. У допоміжні мініатюрні слоти поміщені модулі Bluetooth, WiFi, а іноді - і GPS (ГЛОНАСС). До них через ще більш мініатюрні коаксіальні роз'єми підключені антени. З боків материнської плати поміщені виведені назовні роз'єми для підключення зовнішніх пристроїв, регулятор гучності, вимикачі Bluetooth і WiFi.
6
Вузли ноутбука вельми тендітні по причині мініатюризації. Достатньо один раз глянути на них, щоб зрозуміти, чому портативний комп'ютер вимагає дбайливого поводження. Але якщо будь-який з цих вузлів вийде з ладу, засмучуватися не треба. Поміняти їх хоча і складніше, ніж в настільному комп'ютері, але теж можливо.