Як в Windows XP створити завантажувальну дискету.

Створення завантажувальної дискети ОС Windows версії ХР може знадобитися при неможливості нормального завантаження системи. Процедура не вимагає глибоких знань в області схеми роботи комп'ютера або використання складних додаткових програм.
Інструкція
1
Вставте дискету в дисковод і викличте головне меню, натиснувши кнопку «Пуск». Перейдіть в діалог «Виконати» і надрукуйте cmd в рядку «Відкрити». Підтвердіть запуск утиліти командного рядка, натиснувши кнопку OK, і введіть format a: в текстове поле інтерпретатора команд Windows. Підтвердіть виконання форматування дискети, натиснувши функціональну клавішу Enter, і дочекайтеся завершення процесу.
2
Перейдіть в пункт «Усі програми» в головному меню «Пуск» і розкрийте посилання «Стандартні» Відкрийте програму "Провідник Windows» і відкрийте в ніс системний диск (зазвичай, це диск С :). Перейдіть в папку з ім'ям i386 і створіть копії файлів Ntldr і Ntdetect.com. Перенесіть створені копії на дискету.
3
Створіть копію файлу Boot.ini і внесіть до нього зміни, відповідні конфігурації системи. Зверніть увагу на те, що при завантаженні комп'ютера з жорсткого диска SCSI, параметр multi в розділі [operating systems] повинен бути замінений на scsi. У цьому випадку потрібно створення копії драйвера контролера SCSI в корінь папки створюваної дискети та зміна його імені на Ntbootdd.sys. Параметр disk повинен отримати значення ідентифікатора диска SCSI, призначеного для завантаження.
4
При створенні дискети на комп'ютері, що працює не під управлінням ОС Windows версії ХР, необхідно змінити ім'я файлу Ntldr на Setupldr.bin. Подальші дії повністю аналогічні вищеописаним.
5
Будьте уважні при редагуванні файлу Boot.ini. Помилка при визначенні шляху до системних файлів або включення в нього імені томи призведе до появи повідомлення про помилку і неможливості коректного завантаження ОС. Іншою причиною появи такого повідомлення може служити відсутність файлу Ntbootdd.sys або неправильний вибір драйвера SCSI.
У практиці користувачів операційних систем сімейства Windows часто виникали ситуації, при яких система не бажала завантажуватися до кінця, йдучи в фазу перезавантаження або виводячи нехитрі фрази білого кольору на чорному тлі. Для відновлення роботи часто використовувалися аварійні дискети, з яких можна було зробити завантаження.
Вам знадобиться
  • Операційна система Windows XP.
Інструкція
1
Відновлення за допомогою завантажувальних дискет виконувалося аж до появи у світ системи Windows 2000. Саме вона поклала початок кардинальної зміни структури систем. Завантажувальна дискета використовувалася вкрай рідко, але повністю не могла зникнути, як атавізм.
2
Все частіше і частіше IT-фахівці рекомендують використовувати як відновлюючого диска дистрибутив, тобто інсталяційний диск, з якого можна оновити загублені системні файли. Також гарною підмогою було використання різних методів завантаження, наприклад, «Безпечний режим» або «Завантаження останньої вдалої конфігурації». Для цього при завантаженні необхідно натиснути клавішу F8 після завантаження BIOS материнської плати і появою звітного логотипу системи.
3
Але бувають випадки, коли завантаження навіть цих режимів буває неможливою, тут необхідно створювати дискету. Тому спочатку підготуйте працюючу дискету і вставте її в floppy-дисковод (3,5 А). Її необхідно відформатувати, але не як завантажувальний, а стандартним способом. Для цього відкрийте «Провідник» або двічі клацніть лівою кнопкою миші на значку «Мій комп'ютер».
4
У вікні, знайдіть floppy-дисковод, натисніть правою кнопкою миші на ньому і виберіть пункт «Форматувати». У вікні, натисніть кнопку «Почати».
5
Далі перейдіть до диску «С:». Якщо Провідник видає попередження «Показати вміст цієї папки», сміливо натискайте на цей напис. Вам необхідно скопіювати деякі системні файли з системного диска на дискету, які, швидше за все, приховані від сторонніх очей.
6
Для відображення прихованих файлів зверніться до верхнього меню «Сервис» і виберіть пункт «Властивості папки». У вікні, перейдіть до вкладки «Вид» і поставте позначку напроти пункту «Показувати приховані файли і папки», а навпроти «Приховувати захищені системні файли» позначку необхідно зняти. На що з'явилося попередження, дайте відповідь позитивно, потім натисніть кнопку «OK».
7
З кореня системного диска скопіюйте файли boot.ini, ntdetect.com і ntldr і вставте їх на дискету. Після того, як ви її отримаєте, рекомендується поставити захист від запису, зсунувши перемикач на лицьовій стороні дискети. Буде непогано, якщо ви підпишіть її відповідним, приміром, «Завантажувальна дискета».
8
Тепер поверніться до «Властивостям папок» і на вкладці «Вид» відновите значення за замовчуванням, натисніть кнопку «ОК».
9
Знову вставте дискету і перезавантажте комп'ютер, завершивши роботу всіх додатків. Перевірте роботу завантажувальної дискети.