Як вибрати якісний пуховик.

Пуховик - універсальна зимовий одяг, яка підійде і для прогулянок по місту, і для поїздок за місто. При покупці куртки з пуховою наповнювачем звертайте увагу не тільки на фасон, але і на якість обраної моделі. Адже від цього залежить, наскільки комфортно ви себе будете почувати в морозний час.
Інструкція
1
Вивчіть уважно ярлик обраної моделі. Пуховик зі справжнього пуху - лебединого, качиного, гусячого або гагачого - відзначений маркуванням «down». Якщо в підстібка додані пір'я, то напис буде «feather». Відмітка «cotton» означає, що подстежка куртки заповнена ватою, «wool» - вовняною ватином, «polyester» - синтепоном.
2
Зверніть увагу на відсоток пуху в підкладці пуховика, його має бути не менше 80%. Частина, що залишилася наповнювача буде перо. Співвідношення пуху і пера вказується на етикетці у вигляді дробу. Для міжсезоння підійдуть варіанти суміші 60/40, 50/50. А для зимових прогулянок і заміських поїздок вибирайте пуховики зі співвідношенням 80/20, 90/10. Абревіатура CLO на ярлику - це одиниця виміру термоізоляції. 1 CLO підходить для виробів на весну й осінь, а пуховик з показником 3 CLO можна носити навіть при -40 градусах С.
3
Розгляньте, як розподілений наповнювач. Блоки, в яких знаходиться пух, не повинні бути більше 20 см в довжину і ширину, інакше пух буде скочуватися до низу. Перевірте наскільки легко наповнювач рухається в пуховій блоці. Не повинно бути грудок. На ярлику також може бути вказаний стандарт пуху DIN EN 12934 European Standart, що означає, що пух пройшов промивку, дезінфекцію, сушку і відповідає якості європейського стандарту.
4
Стисніть пухової блок в руці і різко відпустіть. Пух повинен відразу ж відновити форму. Цей показати якості називається FP (Fill power), коефіцієнт пружності. Вибирайте пуховик з F.P. не нижче 550. При натисканні ви не повинні відчувати поколювання. Посморіте уважно, щоб пух і пір'я не стирчали з підкладки. Вага пуховика зазвичай не перевищує 2 кг, інакше він буде перенабіт пухом.
5
Перевірте якість фурнітури - кнопок, блискавок, липучок. На них повинні бути вибиті фірмові знаки виготовлювача. Верхнє тканинне покриття в якісної моделі щільне, водовідштовхувальне. До виробу також завжди додається пакетик із зразком наповнювача, кілька запасних клепок.